Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО

3 754 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО

У Кременчуці достатньо місць, передбачених для відпочинку людей. Деякі з них визначені як паркові зони — парки та сквери. Звісно ж, місцевим мешканцям цього мало, тому що на лавці не насидишся. От вони й ходять на пляжі Дніпра та Сухого Кагамлика, де засмагають на сонці, плескаються у воді та грають у пляжні ігри, наприклад у волейбол.

Якщо кременчужанам набридає метушня, вони можуть піти якомога далі від популярних місць відпочинку, аж до хащів, очерету або пустирів. Зрозуміло, що якщо хтось і дивиться за благоустроєм цих місць, то не комунальні служби, а самі містяни. Але їх набагато менше, ніж тих, хто любить просто відпочити у своє задоволення.

Тому “Програма Плюс” визначила декілька занедбаних місць, яким мешканці міста надають перевагу, але які не є офіційними зонами відпочинку.

 

1. Студентський парк

У парку “Студентський” багата історія, яка починається з 1970 року. Тоді на пустирі Першого занасипу відвели цілих 60 гектарів землі, до облаштування яких залучили молодь з підприємств та навчальних закладів міста, через що парк спочатку називався “Комсомольським”.

Парк остаточно відкрили у 1978 році. В його будівництві взяло участь понад 150 організацій, підприємств та установ. Вони висадили 9 000 дерев, 21 000 троянд, 850 квадратних метрів багаторічних квітів, проклали дорогу і навіть вирили озеро з острівцем посередині.

Але, як відомо, все хороше колись закінчується, тому мешканці Першого занасипу з жалем слідкували за тим, як міські чиновники забувають про парк. У 2007 році почали реалізовувати план тодішньої влади міста з того, щоб забрати в парку 10 гектарів, на яких планували створити поле для футболу, міні-футболу, баскетболу й волейболу, основну будівлю спорткомплексу та чотири допоміжні.

Через три роки завершили будівництво лише трьох критих тенісних кортів клубу “Прем’єр”, усе інше згорнули. Наступна зміна відбулася ще через шість років — тоді парк “Комсомольський” перейменували в “Студентський” у рамках декомунізації.

Сьогодні ми маємо повністю забутий парк, який використовують лише “щоб зрізати”.

 

Читайте також: Кременчук vs Європа: де в нас хащі, там у Литві — місце відпочинку для туристів

 

2. Артсклади і тамтешнє озеро “Скеля”

Появу Студентського парку застали не всі — одні кременчужани народилися тоді, коли там вже активно відпочивали люди, інші — коли у нього почався період занепаду. Що вже казати про єврейське кладовище, що знаходиться в кінці вул. Небесної Сотні і яке містяни звикли називати артскладами?

Щоб не поглиблюватися в історію, варто коротко зазначити, що в середині XVIII століття там заклали кладовище, яке розділили на чотири сектори, а за часів Радянського союзу солдати облаштували там артилерійські склади. Після розпаду СРСР артсклади ліквідували і це місце стало улюбленим для “чорних археологів”, збирачів металу і відпочивальників на штучному озері “Скеля”, яке створили на місці затоплених каменоломень XIX століття.

Зараз територія артскладів більше нагадує звалище, на яке виїжджають “на природу” кременчужани, в тому числі й до озера, і не всі за собою прибирають. Якби не систематичний вивіз сміття та не байдужість міської влади, це місце могло б запросто стати історичною пам’яткою. Але ситуація аналогічна зі Студентським парком — маємо що маємо.

 

Читайте також: Сміття на артскладах: скільки це може продовжуватися? ФОТОрепортаж

 

3. Каміння вздовж Дніпра в кінці Придніпровського парку і неподалік Центрального пляжу

Ще два місця відпочинку в Кременчуці, яке уподобали місцева молодь і деякі рибалки, — це схили на березі Дніпра (далі — Каміння). Перше місце знаходиться неподалік Центрального пляжу, друге — там, де закінчується Придніпровський парк. Особливість цих місць у тому, що там лежать великі кам’яні брили, тому той, хто хоче, завжди знайде, де посидіти.

Брили лежать не лише на березі. Купатися там категорично забороняють, тому що у воді легко можна порізати ноги об гострі камінці, які встигли обрости, здавалося б, гладеньким м’яким мохом. Тому тінейджери приходять туди “зависнути”, “почілити”, “відкиснути” і так далі, говорячи мовою сленгу. І, звісно ж, випити.

Лише нещодавно громадські активісти назбирали на Камінні 28 пакетів сміття. Вони вирішили зупинитися не тому що вийшло все вичистити, а тому що закінчилися пакети. Було б непогано, якби хоча б на це місце звернули увагу чиновники, і тоді вже відправили туди кілька комунальників прибрати все сміття. Звісно, це не зробить Каміння райським місцем, але це зупинить процес перетворення частини центру міста в маленьку копію Деївського сміттєзвалища.

З усіма фото можна ознайомитися в матеріалах під головним фото.

 

Читайте також: Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация