Чому у Кременчуці вшанування пам'яті загиблих в АТО перетворилося на велику проблему

749 0
Чому у Кременчуці вшанування пам'яті загиблих в АТО перетворилося на велику проблему

Сьогодні, 21 квітня, на головній алеї Ювілейного парку зібралися кременчужани, рідні яких загинули в АТО на сході України.

Зібралися вони, щоб провести суботник.  Зауважимо, що дату суботника обрано не випадково, адже чотири роки тому 19 квітня загинув на цій неоголошеній війні перший кременчуцький боєць Дмитро Андрусенко.

Крім того, кременчуцькі громадські активісти, волонтери, батьки й матері загиблих учасників АТО, самі учасники війни на Сході хотіли вшанувати пам'ять загиблих кременчужан в АТО. А саме встановити на Алеї героїв АТО тимчасовий пам’ятний знак з переліком прізвищ усіх загиблих кременчуцьких захисників.
 


 

Однак встановлювати знак так ніхто й не став. Більше того, щоб два десятки рідних загиблих просто подивилися на меморіальну дошку, в парку було задіяно 6 поліцейських. Правоохоронців, здавалося, не надто тішила ідея навіть показувати знак, бо "могли виникнути провокації".

Пов'язана така пересторога з тим, що вчора на апаратній нараді керівник громадської організації «АТО-Майдан. Кременчук» Леонід Харченко заявив, що частина учасників АТО проти установки цього знака. Бо серед ініціаторів його встановлення стоїть ГО «Наш дім - Кременчук», якою керує колишній регіонал  Валерій Медведовський. На думку Леоніда Харченка, колишній директор міськводоканалу й екс-заступник міського голови Медведовський просто піариться на темі АТО.

Але на думку рідних, які сьогодні прийшли в парк, піариться в даному випадку місцева влада. Адже заява міського голови Віталія Малецького про те, що знак не був завчасно узгоджений, привернула ще більше уваги журналістів. Зайвої уваги, бо "це не Майдан", а мирне бажання батьків знати, до кого вони приходять та кого наше місто має пам'ятати.
 


 

До того ж встановлення такого тимчасового знака - набагато краща ідея, ніж білборд, як це пропонувала не так давно міськрада. На думку присутніх, білборд взагалі неприйнятний у даному випадку.

Зрештою, присутні зазначили, що вони не збираються опускати руки та мають намір дочекатися дозволу влади й нарешті гідно відзначити кожного кременчужанина, що поклав своє життя за Україну.

І погано, що навіть таку важку тему нинішні чиновники міськвиконкому взялися використовувати у власних політичних цілях.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация