Сьогодні у Кременчуці – свято Царства небесного. Одні їдять на кладовищі, інші – доїдають

4 285 0
Сьогодні у Кременчуці – свято Царства небесного. Одні їдять на кладовищі, інші – доїдають

У Кременчуці сьогодні – поминальна неділя, тож щонайменше третина мешканців міста сьогодні їздить по кладовищах.

Доїхати до кладовища можна, як завжди, – зразка оселедців у переповненій маршрутці. Тим не менше – люди йдуть та їдуть.

І це добре, хоч і поминальний понеділок у нас завтра, але, враховуючи міський транспорт, то краще такі заходи в один день не проводити.

Нині громадяни з сумками та пакетами дістаються потрібних місць ще більш-менш нормально – лише набиваючись у транспорт так, аби мало не було нікому.

Далі ж уже з сумками в руках громадяни йдуть до місць захоронення своїх рідних.

Про що слід сказати – щонайменше п’ята частина мешканців, які сьогодні відвідують поховання близьких, їдуть до місця  призначення голодними й дуже голодними. Й немає різниці між ними – їдуть вони власним авто чи маршрутним таксі, йдуть до звичайних могил, чи до ВІП-поховань, за які заплатили дуже багато.

Смисл перебування таких людей – аби сісти за столик в огорожі з могильним пам’ятником, випити і закусити.

І неважливо, що за три метри, де громадяни п’ють за Царство Небесне небіжчиків, на тому ж Староревівському кладовищі,  - такий смітник, що просто кошмар і джерело холери.

На такі дрібниці увагу майже не звертають.

Що п’ють – теж можна побачити. В основному горілку. Її п’ють усі й запивають якщо не кока-колою, то соком.

Щодо закуски, то тут вибір безмежний.

З того, що виставляють кременчужани на огляд похованим небіжчикам, – це, звісно, паски, крашанки, м'ясо, салати й особливі шашлики, де м'ясо нанизано на шпажки вперемішку з молодою редискою.

А як готувати такі овочеві шашлики – оце якраз і є темою розмови біля могили після того, як келих осушать за Царство Небесне.

Ще одна тема розмови після підняття пластикових стаканчиків за гарне життя на Небі  – це собаки і як вони себе ведуть. Чому собаки й при чому вони до сьогоднішнього дня – вже зовсім ніхто не знає, але тим  не менше – тема дуже актуальна,

Діти на кладовищі сьогодні теж є і їх багато.

Однак діляться малі кременчужани   на дві частини. Перша, яка прийшла з батьками, сидить на кладовищі спокійно й чекає, поки їхні тата й мами не вип’ють та не закусять.

Ті, у кого в ногах нетерплячка – все ж таки дитині важко всидіти на одному місці, – ходять по кладовищу й вивчають історію Кременчука за прізвищами покійників.

Але є й друга, значно більша частина дітей – таких же десятирічних. На кладовища вони прийшли самі й головна мета їхніх походів – це крашанки, пасочки та цукерки, які відвідувачі залишають на гробках.

Звідки ці діти  - можна визначити за їхнім одягом, й відповідь тут, певно, краще знають директори наших інтернатів.

Останні з відвідувачів кладовищ сьогодні – це просто дорослі безпритульні, яких, звісно, цікавлять і паски, але ще більше їх цікавить горілка, яку в пластикових стаканчиках залишають відвідувачі на могилах своїх рідних.

Завтра, у понеділок, – буде друга поминальна частина. Початок – з 8-00, коли священики почнуть читати молитви на Новоревівському кладовищі.

Далі – після офіційної поминальної частини в Кременчуці почнеться знову неофіційне поминальне свято Царства Небесного.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация