Книги, крізь рядки яких дихає весна

1 257 0
Книги, крізь рядки яких дихає весна

Ми зібрали найвесняніші книжки для тих, хто вже хоче поринути у весняний настрій та відчути дихання весни просто зараз.

Гурам Петріашвілі      "Казки дідуся Ґурама" 

Це незвичайна книга казок від дивовижного казкаря для всіх, хто залишається дітьми, хто не боїться мріяти і літати уві сні. В одній книзі зібрано стільки мрій, стільки тепла та добра, стільки сподівань і віри, що, здавалося б, ці розповіді можуть розігнати будь-яку темряву і стати жаданим промінчиком сонця. Кожна історія має свою мораль й інколи навіть нагадує притчі з нотками фантазії та яскраво описаним сюжетом. Казки Ґурама Петріашвілі ніколи не здаватимуться поверхневими: в глибині сторінок ховається велика істина життя.

 

Тарас Прохасько      "БотакЄ"

Оповідання, які нагадують про нескінченну різноманітність життя, життів, днів, годин. Тарас Прохасько в літературі визнає себе прихильником флористичних принципів – "описувати різноманітність форм життя у різноманітності місцевостей", не "дошукуючись причин цієї різноманітності". "БотакЄ" - зібрання описів, роздумів та історій, які повертають у дитинство, до витоків усього існуючого. А проста і близька манера письменника створює настрій спокою та ніжності.

 

Ернест Хемінгуей      "Свято, яке завжди з тобою" 

Гімн молодості та радості на тлі історій із життя Хемінгуея в Парижі. У книзі автор ділиться своїми враженнями про події та людей, яких зустрічає в Парижі. В основному це представники творчої інтелігенції - письменники, художники. У творі Гемінґвей відкидає важливі глобальні та негативні теми, які так чи інакше оточують усіх героїв. Вся книга сповнена гумору. А у кожній розподілі присутній настрій Парижа: маленькі кафе, запах круасанів і смажених каштанів, дощові осінні вечори біля каміна, квітучі дерева навесні...

 

Джейн Остін      "Розум і почуття"

Це історія любовних переживань двох сестер - чуйної Елінор і пристрасної Маріанни, які знаходять своє місце у цьому світі. Давня Англія, щасливий фінал і безліч емоцій, які не залишать байдужою жодну жінку.

Історія двох сестер, двох характерів, різних поглядів – один з найкращих творів Джейн Остін. Класичний зразок жіночого роману ХІХ століття: глибокі почуття та реалістична дійсність. Це історія-конфлікт бажань і строгих правил буржуазного суспільства, яке жорстоко засуджувало будь-який прояв почуттів.

 

Сьюзан Хінтон      "Ізгої"

Маленьке містечко в Оклахомі, 60-і роки. У давньому конфлікті протистоять одна одній банди підлітків – грязери та воби. Перше правило грязерів – наодинці не ходити, друге – не попадатися. І завжди стояти за друзів горою, що б вони не зробили. 14-річний Понібой Кертіс упевнений: багатеньким діткам – вобам, золотій молоді із західної частини міста, – ніколи не зрозуміти хлопців з бідних кварталів зі східного боку. І лише одна страшна ніч, одна сутичка з вобами все змінює. Культовий роман американської літератури, на думку критиків, схожий на "Ловець у житі" Джерома Селінджера. Видавці радять  шанувальникам класики 20-го століття, підліткам, фанатам екранізації Кополли та жанру Young Adult.

 

Курт Воннеґут      "Ґалапаґос"

Нещодавно в україському перекладі вийшов ще один роман відомого американського письменника  – “Ґалапаґос”.  Внаслідок економічної кризи, війни та пандемії останнім оплотом людства, його колискою, стає острів Санта-Росалія посеред Тихого океану. Але історія ця починається раніше на мільйон років, коли люди ще ходили на двох ногах, їхній мозок був більший, а мислили вони зовсім іншими категоріями…Але чи були вони щасливі так само, як мешканці Ґалапаґоських островів? Або все ж усі біди людства були лише через надто великий мозок? "Ґалапаґос" — роман, у якому поєднуються антиутопія та постапокаліпсис, написаний з неперевершеною іронією письменника. Книга підійде тим, кому до душі чорний гумор та жанр антиутопії.

 

Денис Мандзюк      "Копаний м’яч"

"Копаний м’яч" — книга, яка розповість коротку, проте насичену історію українського футболу на Галичині у першій половині ХХ століття та про його значення для української ідентичності. Вона стала першою спробою подібного дослідження походження і розвитку українського спорту. Як доповнення ви знайдете у книзі невеликий словник застарілих слів, покажчик команд, пояснення абревіатур та гумористичні фейлетони, популярні в ХХ столітті.
 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация