Міносвіти видало нову хрестоматію для початкової школи

1 492 0
Міносвіти видало нову хрестоматію для початкової школи

Нову читанку для усієї початкової школи - від першого по четвертий клас - видало Міністерство освіти й науки України. До підручника, що складається з двох томів, увійшли твори більше 40 сучасних українських авторів.

“Важливе завдання початкової школи – навчити дитину любити: любити писати, любити читати, любити вчитись -  навчання має стати звичкою на все життя. Щоб дати дітям можливість полюбити читати, ми створили цю Хрестоматію, в якій зібрано твори як живих класиків дитячої української літератури, так і молодих письменників, які лише почали завойовувати серця українських дітей”, - цитує міністра освіти Лілію Гриневич прес-служба МОН. 

До  Хрестоматії увійшли твори авторів, доданих до програми Літературного читання в рамках оновлення  навчальних програм для 1-4 класів. Насамперед, це твори письменників, яких немає в чинних підручниках: Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Галини Малик, Лесі Вороніної, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Григорія Фальковича, Оксани Лущевської, Василя Голобородька, Тетяни Стус, Тараса і Мар’яни Прохаськів та інших – усього близько 40 імен.

Підручик виготовлено за бюджетні кошти. Й теоретично його має вистачити на усіх учнів. Однак до Кременчука він поки що не надійшов. Як повідомила редакції "Програми Плюс" Віра Кутько, методист із бібліотечних фондів Міського методкабінету, нової "Хрестоматії" ще немає навіть на складах у Полтаві, звідки зазвичай забирають підручники для кременчуцьких загальноосвітніх закладів. Однак освітяни очікують, що днями підручник має з'явитися. Місту він особливо потрібен, тому що учнів 4 класів не вдалося повністю забезпечити "Літературним читанням" (автора О.Савченко), оскільки видавництво відмовилося його додруковувати. "Ми багато часу витратили, намагаючись вирішити цю проблему, але марно, - пояснює Віра Кутько. - Видавництво "Освіта" відмовилося надрукувати додатковий тираж для наших шкіл. Куди ми тільки не зверталися - і в обласний департамент освіти, і в Інститут модернізації освіти, що співпрацював із цим видавництвом... Але ніякого результату. Видаництва зараз приватні - не підпорядковуються державним структурам і фактично на них немає впливу". Методист говорить: на сьогодні половина учнів четвертих класів кременчуцьких шкіл має підручник "Літературне читання" (бо місто частково отримало його від Міносвіти), а частина - не має. Тож нова "Хрестоматія" якраз допоможе заповнити цю прогалину. Тим більше, що у новій "Хрестоматії" вже немає радянських письменників, твори яких виключені зі шкільної програми.

Доки підручники їдуть, батьки та учні можуть скачати електронну версію нової "Хрестоматії сучасної дитячої літератури" у двох томах (для 1-2 класів та 3-4 класів) на сайті Міністерства освіти та науки України.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация