Турбота про кременчужан чи політичний піар з популістським присмаком?

1 231 0
Турбота про кременчужан чи політичний піар з популістським присмаком?

Сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства депутати жваво обговорювали проект рішення до додаткового питання, внесеного на розгляд сесії Кременчуцької міської ради, яка має відбутися 26 липня. Авторами проекту «Про встановлення мораторію на введення з 1 липня 2016 року в дію підвищених тарифів для населення за житлово-комунальні послуги в місті Кременчуці» стали депутати Олександр Головач («Батьківщина») та Валентина Головко («Рідне місто»). В рішенні йдеться про мораторій (заборону) до 1 жовтня 2016 року на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги. Другим пунктом рішення забороняється стягнення пені за несвоєчасну сплату за житлово-комунальні послуги, а третім пунктом пропонується звернутися до Президента, Верховної Ради України та Кабміну щодо неприпустимості зростання тарифів на житлово-комунальні послуги без індексації розміру зарплат та пенсій.

«У міської ради немає повноважень зупиняти дію рішень центрального органу державної влади - Національної комісії з питань житлово-комунальних тарифів! Це політична заява і чистий популізм! Цим рішенням ми введемо в оману кременчужан – запропонуємо їм не платити за житлово-комунальні послуги начебто на «законних підставах», а платити все одно доведеться. Своїм рішенням ми підтримаємо аналогічні рішення інших міських рад щодо мораторію на підвищення тарифів, але всі ці рішення не мають юридичної сили! Ми запропонуємо кременчужанам не платити, а хто відповідатиме за зростання заборгованості за ЖКП та зупинку комунальних підприємств?» - такі загальні думки прозвучали від депутатів, що були присутні на засіданні комісії.

«Тарифи затвердили ще до 1-го липня і ми по них уже живемо. Тож рішення міської ради не підвищувати тарифи до 1-го жовтня мало того, що не має правових підстав, не має і практичного сенсу – адже до 1 жовтня ще раз їх підвищувати ніхто і не збирається», - пояснив депутат Геннадій Іванян і додав, що він проти прийняття 1-го та 2-го пункту проекту рішення, але не заперечує проти прийняття звернення з приводу тарифів до Президента.

«Ми можемо навести лад на тій ділянці, де маємо повноваження і контроль. Розрахунки тарифів на затвердження Нацкомісії подають наші комунальні підприємства – КП «Кременчукводоканал»та КП «Теплоенерго». І якщо на складову їх тарифів щодо вартості енергоносіїв ми вплинути ніяк не можемо, то на те, які додаткові видатки комунальні підприємства закладають у собівартість тарифів, наскільки ці видатки раціональні та потрібні, ми впливати зобов’язані. Але ніхто перед тим, як відправити свої розрахунки по тарифах до Києва, з нами не радиться і цієї інформації ми не маємо. Кардинально зменшити тарифи за рахунок цього контролю неможливо, але навіть невелике зменшення в даний час було б доречне», - пояснив свою позицію Олександр Кальченко.

Це рішення на розгляд сесії Кременчуцької міської ради виноситься першим. Отже, часу та можливості для піару вистачить усім депутатам. А от чи буде від цього якась користь для кременчужан?

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация