«За сприяння Шаповалова та Мовчана»: Центр Дія.Бізнес у Кременчуці потягне гроші з міського бюджету

244 0
«За сприяння Шаповалова та Мовчана»: Центр Дія.Бізнес у Кременчуці потягне гроші з міського бюджету

У Кременчуці нещодавно відбулося технічне відкриття центру Дія.Бізнес, які відкривають по свій країні. У нашому місті центр запрацював та поки що тестує свої можливості «за підтримки міської влади, локального бізнесу та меценатів». Про відповідну допомогу повідомили на Facebook-сторінці «Дія.Бізнес І Кременчук», якою завідує керівниця центру та депутатка облради Юлія Цибульська.

Звісно ж, обмежилися не лише нею. Подякували і нардепам Олексію Мовчану та Юрію Шаповалову, і депутату облради та заступнику мера Дмитру Кравченку. Яким чином вони допомогли, не уточнюють, адже нагадаємо, що такі центри відкривають у багатьох регіонах України, і такий самий ще раніше запрацював у Полтаві.

І списку меценатів та ініціаторів немає чоловіка Юлії Цибульської, бізнесмена, депутата міськради – Сергія Порчиряна. Тож дружині він вирішив не допомагати.

Навряд чи нардепи та депутати доклали якусь копійку, тут скоріш заслуга міських підприємств. І не лише них – з міського бюджету також виділяють гроші, й відповідне рішення з’явилося на сторінці з проєктами рішень, винесених на сесію 16 грудня. Одразу центр отримає 150 000 грн, і у 2022 році – ще 350 000 грн на функціонування та розвиток.

Сама Юлія Цибульська говорила, що з тестового режиму у звичайний Дія.Бізнес перейде десь у середині грудня. Вочевидь це станеться тоді, коли затвердять рішення й центр отримає гроші.


Василь і «Дія.Бізнес»:

Фух, закінчилася зміна на заводі. Можна взяти чайок, відрізати кусок сливового пирога, вмоститися перед монітором і пописати у своє задоволення.

Сьогодні у Полтаві відкрилася «Дія.Бізнес» — місце де можна безкоштовно отримати консультацію, як відкрити бізнес. Декорації чудові, але чи допоможе це бізнесу, покаже час.

Я спробував приміряти всю цю упаковку на навколишню мене дійсність. Моє сприйняття світу суб’єктивне, тому не ображайтесь якщо шо.

Уявіть собі типового сусіда дядю Васю. Він рукастий і заробляє на сантехніці по шабашках. Його робота не ідеальна, але виходить надійно і за помірну плату.

Стаж у Василя 20 років. Чоловік дійшов до думки, що працює він, а заробляють мордасті буржуї, які просаджують бабки в Муза-барі. Василь відчув, що пора уже самому відкрити справу. Чоловік придумав відкрити свою фірму і магазин сантехніки. Але з чого почати — не знає.

І тут Василь читає, що у Полтаві відкрилася «Дія.Бізнес». Чудово, треба йти на консультацію.

Чоловік під’їжджає до футуристичної будівлі із чудернацькими рогами. Виходить із бежевої копійки 1976 року, авто дісталося йому від батька. На Васі потерті джинсові штани, клітчаста сорочка і жилет. Василь хапає мозолястою рукою чорну матову ручку і заходить у приміщення.

Всередині відчувається розкіш і стиль. Скло і метал. Таке відчуття, що ти на дні акваріуму, а навколо плавають золоті рибки. Василь крутить головою по сторонах і підіймається на третій поверх.

На рецепції його зустрічають усміхнені ввічливі дівчата та питають чим можуть допомогти. Поряд хіпстери в татуюваннях і з модними зачісками роблять смачну каву. В дивному місці опинився Василь. З чоловіком так обходяться, наче він інвестиційний банкір, і за вікном стоїть не старий жигуль, а майбах. Схоже відчуття буває, коли ми заходимо в магазин і продавчині приміряють на нас дорогі речі, які ми не можемо купити.

У Василя якось вийшло пояснити суть свого візиту. Інша дівчина на високих підборах і в короткій спідниці проводить його в консалтинг зону. Там спеціаліст має розповісти, як вести бізнес.

Бізнес-гуру виявляється мила дівчина в чорній сорочці й чорних класичних брюках. Василь автоматично прикидає, що вона віком років на 5 молодша його дочки. Чоловік сідає на зручний стілець і з ним починають говорити.

На якомусь етапі він втрачає суть розмови. Його закидують словами які він не розуміє: драйвери змін, успішні кейси, нетворкінг, стейкхолдери. На слові «інкубатор бізнесу» Василь згадав базу на вулиці Кагамлика. В березні він із жінкою привіз туди курячі яйця на інкубатор. База була геть розбитою і на виїзді він зачепився глушаком об бордюр. Довелося ставити авто на яму і робити ремонт. Голос дівчини повертає чоловіка до сьогоднішнього дня.

Вася уже давно не розуміє, що йому говорять, але киває головою у відповідь, щоби не зійти за сільського простачка. У Васі таке відчуття, що він зайшов у відділення ПриватБанку де тобі розповідають про умови кредитки, які ти ніколи не зрозумієш.

Потім Васю записують на лекцію 25-річної засновниці рекламної агенції. Атмосфера дає зрозуміти, що тут працюють молоді та успішні. На лекції обрушився новий потік слів: брендбук, фандрейзинг,кейси, гаранти, підгранти, інтероперабельний сервіс, стратегії моделі й так далі.

З футуристичної будівлі Василь виходить спантеличеним. Думки перемішалися в голові. Куди йти? Де брати гроші? У кого орендувати магазин? Хто такі стейкхолдери?

Та ну його, цей бізнес. Клопотів одних наберешся, — пробурмотів Василь.

На прощання чоловік глянув на вивіску «Дія.Бізнес», сів у бежеву копійку, завівся з третього разу і поїхав додому. На цьому його стартап і завершився.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация