Небачене! На оновлення труб та котельні в Кременчуці виділять 165 млн грн. Де шукати гроші – не зрозуміло

246 0
Небачене! На оновлення труб та котельні в Кременчуці виділять 165 млн грн. Де шукати гроші – не зрозуміло

На сайті рішень, висунутих на розгляд сесії, з’явився проєкт «Про затвердження Програми оптимізації та розвитку системи теплозабезпечення та гарячого водопостачання м.Кременчука на 2022 рік». Документ подадуть на підпис міському голові вже 23 листопада цього року – на останній черговій сесії цього року.

Разом з проєктом ідуть додаток та пояснювальна записка. У першому йдеться про те, що діяльність КП «Теплоенерго» – збиткова. Обладнання застаріле, внутрішньобудинкові мережі знаходяться в аварійному стані, загальна мережа зношена (до 78%), у підприємства немає власних коштів для оновлення устаткування.

Один із пунктів фінплану – співфінансування проєкту «Енергоефективна Раківка». На виконання умов кредитного договору з НЕФКО спрямують 75 021 490 грн. Саме цей пункт у розрахунках фінансування є найдорожчим, і гроші на його виконання вже є, адже це гроші НЕФКО.

На другому місці – технічне переоснащення котельні на вул. Мічуріна, 89-А. Насамперед туди збираються купити нові котли – Steel, а потім встановити лічильники. Це коштуватиме 50 658 320 грн.

Потім – поповнення обігових коштів на умовах повернення – 49 118 340 грн. Тобто місто дає КП «Теплоенерго» ці гроші, воно використовує їх і може не звітувати, куди підуть кошти, і з часом підприємство повертає їх місту.

На третьому місці за вартістю – реконструкція ЦТП №№55-1, 62 (нагірна частина міста) і ЦТП №98 (вул. Шевченка в центрі міста). Це затягне на 27 033 050 грн. У липні цього року щодо останніх двох уже почали розробку проєктно-кошторисної документації: https://zakupki.com.ua/tender/12531159 і https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-07-13-001072-b.

На ремонт труб, які постачають тепло та гарячу воду мешканцям Раківки, витратять 16 641 860 грн. Це одна з вимог НЕФКО, і кременчужани за це їй дуже «дякують», тому що хоч так місто потроху оновлює мережу труб.

Ще 15 433 650 грн також підуть на ремонт труб, але за інерцією після вимоги НЕФКО, й ініціатори тут – «міцні господарники» нашого міста. Нагадаємо, що цьогоріч через запуск гарячої води та опалювального сезону труби, які нібито ремонтували комунальники, не витримали тиску. У багатьох районах міста повернення благ цивілізації затягнулося на два тижні й більше. Декому навіть зараз доведеться на деякий час відключати воду та тепло через ремонти, які проводить КП «Теплоенерго».

Погашення заборгованості за природний газ перед НАК «Нафтогаз» (2 539 190 грн) і місцева гарантія реструктуризації боргу (2 136 360 грн) також потягнуть гроші з бюджету.

Найдешевший пункт фінплану – утримання групи реалізації проєкту «Енергоефективна Раківка», що коштуватиме 629 480 грн. Як саме їх утримуватимуть, якщо це коштуватиме дві третини мільйона на рік, не уточнюють.

Програма Плюс підказує чиновникам, на чому можна зекономити, щоб знайти хоча б частину від 165 мільйонів, які не покриє НЕФКО:

- прибрати (або хоча б зменшити) премії міського голови та його заступників, а також директорів департаментів;

- скоротити штат чиновників міськради та районних адміністрацій;

- скасувати оновлення поштових скриньок у під’їздах. Комунальна газета – не такий уже й скарб, тож можна кинути і в старенькі скриньки;

- не давати так багато грошей на організацію заходів, якщо вже місто прийняло оборонну позицію проти коронавірусу…

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация