
Сьогодні, 28 вересня, під час сесії Кременчуцької міської ради депутатка Лариса Гориславець зачитала два запити. Перший з них стосується повернення до поборів у навчальних закладах Кременчука, щоб утеплити приміщення. Але гроші й так є – з кредиту ЄБРР для цього виділили 10 000 000 євро. Тож на що й кому в кишеню збирають – невідомо.
Читайте також: В мерії Кременчука – «кредитокради»? В міськраді обговорення нашої скандальної тепломодернізації
Другий запит стосується дій, які підривають довіру кременчужан до Громадського бюджету.
«У нас діє програма Громадського бюджету. На жаль, за останні роки з ГБ відбуваються маніпуляції, які призводять до дискредитації самої ідеї партиципації громадської участі», - словам депутатки є підтвердження. Зокрема, такі, що ініціативи кременчужан, які реалізують за їхні ж податки, привласнює собі міська влада.
Читайте також: Кременчуцька влада затролила активістів Громадського бюджету під час благоустрою пляжу. ФОТОрепортаж
Проєктам ГБ, які обіцяли втілити в життя у Крюкові, досі не надали кошти в тому обсязі, в якому зазначалося на сайті. Вибірковість – наочно: в першу чергу виділяють гроші на ідеї, які підтримують члени виконкому або наближені до міського голови депутати.
До того ж щороку чиновники збільшували бюджет ГБ, але практика показала, що якість реалізації вимагає додаткового контролю й негайного втручання. Наприклад, та ж сонячна електростанція, після якої «Програма Плюс» пообіцяла детально розписати цей запит. Нагадаємо, що нещодавно минув рік, як КНВК №2 мав би стати автономним у плані енергозабезпечення. 400 000 гривень виділили, поставили навпроти проєкту позначку «реалізований» і забули про нього.
Це означає, що сектор підтримки партисипативних практик і його керівник Євгеній Перевезенцев не можуть організувати роботу так, щоб бюджетні кошти використовувалися ефективно.
Нещодавно «Програма Плюс» писала про зміни, які збираються ввести в цьогорічному Громадському бюджеті. Наприклад, розділять місто на округи й дадуть кременчужанам лише один голос. Щоб їм довелося голосувати лише за проєкти, біля яких вони живуть поруч.
Читайте також: Громадський бюджет-2021 та економія! Прибирають комунальні установи, зменшують кількість переможців
Лариса Гориславець додатково повідомила, що в робочу групу нинішнього ГБ увійшли здебільшого депутати, їхні помічники або особи з політичним досвідом. Тобто люди, які були у виборчих списках. Це означає, що Громадський бюджет – політизований. Він став інструментом впливу на виборців для людей, наближених до влади. Але не інструментом об’єднання людей навколо ідей та ініціатив.
Лариса Гориславець у своєму запиті вимагала зменшити суму ГБ удвічі – з 8 780 000 до 4 390 000 грн і спрямувати сили на ті проєкти, які зараз не дороблені. Друга вимога – проєкти-переможці ГБ-2021 мають отримати удвічі менше коштів – не 1 240 000, а 620 000 грн. Третя – повернути три голоси кожному кременчужанину замість одного, щоб мешканці різних округів та мікрорайонів, як і раніше, допомагали одне одному.
Не менш важливі вимоги: щоб департамент ЖКГ та департамент освіти надали роз’яснення щодо причин незапуску електростанції біля КНВК №2 в експлуатацію й розробили заходи для завершення проєкту.
Міський голова сказав, що запит складний, і додав: «Ну я думаю, що депутати визначаться, да?» - натякаючи їм, що для мера є досить незручним запит громадської активістки.
Під час голосування все й вирішилося:
- «за» – десять голосів;
- «проти» – один голос;
- утрималися шестеро депутатів.
Запит не підтримали.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись