Далекоглядні чи неекономні? Кременчуцький педколедж хоче купити газ оптом і по рекордній ціні?

1 536 0
Далекоглядні чи неекономні? Кременчуцький педколедж хоче купити газ оптом і по рекордній ціні?

Питання газу наразі в країні, зокрема в нашому місті, дуже актульне. Останнім часом тільки й мова, що про блакитне паливо бескінечні черги до місцевого постачальника, нескінченні пошуки відповідей на питання щодо незрозумілих цін у платіжках тощо.

Але сьогодні не про це, але тезово — про той же газ. 

Кременчуцький педагогічний коледж імені А.С. Макаренка оголосив тендер на закупівлю 14000 метрів кубічних природнього газу. Відповідна інформація була оприлюднена на сайті публічних закупівель Prozorro. За блакитне паливо замовник готовий заплатити 357 тисяч гривень.

 

 

Таким чином один куб коштуватиме 25,5 грн і це дорожче ніж купляє на біржі зокрема наш місцевий постачальник — ТОВ "Кременчукгаз-Трейдінг". 

Проаналізувавши закупівлі інших комунальних закладів, підприємств і установ, можна зробити висновок, що блакитне паливо в нашому місті дороге, принаймні так хочуть вважати (чи так думають) наші далекоглядні освітяни. 

Так, Хмельницька обласна лікарня відновного лікування Вінницької обласної ради вже майже заключив договір із постачальником на закупівлю газу по ціні 18,78 за 1 куб/м. Майже аналогічну суму - 18,99 грн за 1 куб/м готова заплатити лікарня з смт Тересва (Закарпатська обл)

Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Закарпатській області" хоче придбати 40000 куб/м газу за 840 тисяч гривень (1 куб/м - 21 грн), що також менше за наміри кременчужан. Одеська державна академія будівництва та архітектури вже уклала угоду на поставку невеликої кількості природнього газу - їм його доставлять по ціні 19,30 грн за один куб.метр. По ціні 20 грн за 1 куб/метр газ готові придбати і Верхньодніпровська міськрада (Дніпропетровська обл), 20,60 грн за один кубічний метр готовий віддати Обласний спеціалізований будинок дитини, що знаходиться на Житомирщині та майже стільки ж Управління освіти Чугуївської міськради. 

Навіть санаторій СБУ "Трускавець" придбав блакитне паливо по ціні 23 грн за 1 куб/м. 

Водночас, під час моніторингу, ми виявили таких же "рекордсменів", як наш Кременчуцький педагогічний коледж. Наприклад, Державне підприємство "Волинський обласний центр зайнятості" майже наздогнав наших замовників у ціні — волиняни готові придбати газ по ціні 24,60 грн за один кубічний метр. Газ по ціні 26 грн за один метр кубічний має намір придбати Львівський міський центр зайнятості, але то вже справа не нашого місцевого рівня.

Щодо нас, то аукціон, де обиратиметься постачальник газу в Кременчуцький педколедж, відбудеться наприкінці вересня, а поставка товару має відбутися до кінця цього року. По якій ціні в результаті придбає блакитне паливо навчальний заклад стане відомо пізніше.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация