Хто забезпечив перевиконання міського бюджету? У Кременчуці підведені підсумки І-го кварталу

1 049 0
Хто забезпечив перевиконання міського бюджету? У Кременчуці підведені підсумки І-го кварталу

Станом на 1 квітня 2016 року до загального фонду бюджету Кременчука надійшло понад 413,2 млн грн. при плані у 388,8 млн. грн. Перевиконання склало 106,3%. Якщо ж розглядати надходження міського бюджету без офіційних трансферів, тобто тих коштів, що передаються Кременчуку з державного бюджету, то перевиконання плану ще вище – 119,7%, що у грошах вимірюється як 28,6 млн грн. додаткових надходжень (173,7 млн. грн. при плані 145 млн.).

У Пояснювальній записці до проекту рішення аналізуються головні джерела надходжень міського бюджету. Найбільше грошей дає податок на доходи фізичних осіб, які сплачують усі кременчужани, що працевлаштовані офіційно. При плані у 87,3 млн грн. до бюджету Кременчука фактично надійшло понад 102,6 млн, або більше на 15,3 млн грн. Варто зазначити, що 75% цього податку надходить до міського бюджету, а інші 25% - до обласного.

На другій позиції плата за землю, або за офіційною назвою - «податок на майно в частині земельного податку». При плані 27,5 млн грн. місто фактично отримало 31,2 млн грн. – перевиконання склало 113,5%, або 3,7 млн. грн. Цей податок сплачують як кременчужани, які користуються земельними ділянками, так і підприємства міста.

Третє місце за обсягом надходжень займає акцизний податок з реалізації  суб’єктами господарювання  роздрібної торгівлі  підакцизних  товарів. При плані у 16 млн грн. до міського бюджету в першому кварталі перераховано 19,1 млн грн., або на 3,1 млн. грн. більше (виконання – 119,6%). Варто відмітити, що ці надходження забезпечують ті кременчужани, які купляють алкогольні напої, сигарети, автомобільне пальне та інші підакцизні товари.

І на почесному четвертому місці знаходиться єдиний податок, який сплачують дрібні підприємці. Вони є рекордсменами у перевиконанні бюджету – 141,3%. При плані у 10,7 млн грн. кременчуцькі підприємці сплатили понад 15 млн., або майже на 4,5 млн грн. більше.

Ці чотири джерела забезпечують 96,8% від усіх власних надходжень загального фонду міського бюджету Кременчука. Варто додати, що у порівнянні з першим кварталом минулого року надходження по податку на доходи фізичних осіб зросли на 40,3%, по платі за землю – на 14,2%, по податку з реалізації підакцизних товарів – у 2,1 раза, та по єдиному податку – на 27,9%. Як зазначається у Пояснювальній записці, це головним чином пов’язано зі змінами в податковому законодавстві. Бюджетна децентралізація, що цього року розпочалася в Україні, дає місцевій владі значні фінансові ресурси. А от як вона ними розпоряджається, залежить від того, наскільки прозорими є рішення міської влади і як ці рішення контролюються громадою.

Нагадаємо, 12 травня під час засіданні робочої групи щодо підписання угоди між міськвиконкомом, міською організацією роботодавців та координаційною радою голів профкомів мер Кременчука Віталій Малецький назвав суму перевиконання міського бюджету. За його словами, за 4 місяці бюджет перевиконано на 39 млн. грн. А рішення щодо їх використання будуть прийматися у липні, коли міська рада переглядатиме бюджет Кременчука за підсумками його виконання за перше півріччя 2016 року.
Віктор КРУК

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация