Дивні послуги - великі гроші, було б у кого здерти? КП "СКРП" робить бізнес на смертях від коронавірусу

1 455 0
Дивні послуги - великі гроші, було б у кого здерти? КП "СКРП" робить бізнес на смертях від коронавірусу

Кременчуцьке комунальне підприємство "Спецкомбінат ритуальних послуг" продовжує свою "діяльність", головна, напевно, ідея якої — якомога більше отримати від бідних родичів померлих від коронавірусу кременчужан.

Що ще слід казати, якщо й так усе як на долоні, зокрема подробиці тих скандалів, у які встигло вляпатися КП "СКРП" за 2020 рік. 

Будучи фігурантами резонансної кременчуцької історії, коли з родини померлої від COVID-19 Людмили Дяченко здерли за уявні послуги 20 тисяч гривень, підприємство мало того, що продовжує свою діяльність, зваливши всю відповідальність за той випадок на "комп'ютер", так і продовжує брати за свої послуги пристойні суми.

Від нового-старого прайсу, оприлюдненого на сайті підприємства, не те, що очі на лоба повилазять, а й свідомість можна на кілька годин втратити.

 

Читайте також: Як кременчуцькі комунальники наживаються на горі людей. З допомогою мера Малецького і коронавірусу?

 

Вмирати - дорого. І це абсолютна правда. Але в коронавірусні часи це ще дорожче. Послуга одна, але для родичів того, кому в довідці про смерть написали причину смерті — СOVID-19, вона в рази дорожча. Більш того, проаналізувавши прайс, виявили декілька дуже дивних послуг, за які з кременчужан також беруть немалі кошти.

Прайс-лист послуг комунального підприємства "СКРП" з організації поховань особи, яка померла від коронавірусу.  

 

 

Замовлення катафалка, щоб перевезти тіло громадянина, який помер від СOVID-19 з моргу, коштує 1772 гривні, що на 609 гривень більше, ніж померлої за інших причин людини. Як відомо, катафалків на підприємстві небагато і вже тим більше немає спеціального "для перевезення померлих від коронавірусу".

Також зазначимо, що в прайсі передбачена послуга перевезення катафалком у позаурочний, вихідний чи святковий день, але біля неї немає позначки "СOVID-19". Можна припустити, що або родині померлого від коронавірусу громадянина називають будь-яку іншу суму, або послуга діє для всіх підряд. Взагалі це дивно. Йдемо далі. 

Винайняти катафалк-автобус (СOVID-19) коштує 2665 грн, а простий катафалк-автобус (вірогідно, йдеться про той самий) — 1826 грн. 

Перенесення труни з тілом померлого від коронавірусу чотирма особами за межами міста коштує 2800 грн, і 4100 грн, якщо нестимуть шість чоловік у спеціальних костюмах, закуплених заздалегідь комунальним підприємством. Аналогічна послуга без графи "СOVID-19" коштує значно дешевше.

Оренда автобуса за межами міста для родичів померлого від коронавірусу коштує 581 грн/год, а катафалк — 562 грн/год, тоді як вартість звичайного транспорту дешевша на 270-275 грн. 

Щодо знайдених дивних товарів у прайсі "Програма Плюс" знайшла "ізоляційний водостійкий костюм із класом захисту I чи II", вартістю 504 і 945 гривень відповідно. Для кого він саме — невідомо, адже костюми для тих, хто переносить труни з померлими від коронавірусу особами, передбачені вартістю такої послуги, якщо вже казати про відмінність їх у ціновій політиці. 

 

 

Загалом організація поховання померлого від коронавірусу дорожча за організацію поховання особи, яка померла з інших причин.

А ще витрати на стрічки, свічки, послуги з копання могили, а також на вінки, рушники, труну, яких у прайсі різноманіття, проте яка це труна, з чого та найголовніше — для кого, незрозміло, бо воні розписані лише за назвою і типом, і суттєво різняться за цінами.

 

 


Відповідно до прайсу, окремої спеціальної труни для померлих від СOVID-19 там немає, тож, якщо розуміти правильно, родичам померлого можна обирати будь-яку. 


 

Ще слід зазначити, що комунальники передбачили в прайсі дуже дивні послуги, наприклад: "подивитися на місце майбутнього поховання (резерву) - 130 грн", потім "ще раз подивитися - 249 грн", як усе прибрано, або як "декоративно облаштували могилу" за 1500 грн.

Є ще дивна послуга на кшталт "підготовка до поховання інфікованого СOVID-19" вартістю 1578 гривень. Що туди входить - невідомо, тож туди можна запхати все, що завгодно.

 

 

Наостанок зазначимо, що КП "Спецкомбінат ритуальних послуг" укладає угоди з лікарнями міста, за якими береться ховати людей, що померли в медзакладі, але яких нікому поховати. І от що зазначимо: для цієї категорії громадян прописана окрема категорія в прайсі, але там не зазначено про те, якби ця людина померла від коронавірусу.

 

 

Таким чином можна зробити висновок, що в безрідних громадян, які померли в лікарнях Кременчука, коронавірусу діагностовано бути не може, бо інакше їх довелося б хоронити за всіма "ковідними" правилами, на які треба великі гроші, але тягти їх немає з кого, тож їх хоронять за стандартними прописаними в прайсі правилами.

Ось така виходить дивна та незрозуміла історія, яка влітає кременчужанам, що втратили близьку людину, в копієчку...

 

Читайте також: Історія, від якої мурахи по шкірі: скандал з кременчуцьким СКРП набув розголосу на всю Україну. ВІДЕО

Мер Малецький не бачить корупційних проблем у КП "СКРП": Стефаненко залишиться на посаді

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация