Про золоте масло в дошкільних закладах Кременчука і бізнес на дітях. Порівнюємо ціни та плачемо

3 024 0
Про золоте масло в дошкільних  закладах Кременчука і бізнес на дітях. Порівнюємо ціни та плачемо

Ніхто не сперечається з тим фактом, що діти повинні добре харчуватися як вдома, так і в дитячому садочку, в якому вони перебувають більшу частину дня. Але це не означає, що керівництво дитячих дошкільних навчальних закладів нашого міста повинно переплачувати за продукти харчування і купляти їх оптом дорожче, ніж у роздріб вони коштують у звичайних магазинах та супермаркетах.

Продовжуючи аналізувати закупівлі наших шкільних і дошкільних навчальних закладів, можна спостерігати стабільну тенденцію - переплачувати.

І це ми бачимо в договорі на закупівлю яєць керівництвом Кременчуцького ліцею №6 "Правобережний" по 26 гривень за десяток і на придбання картоплі в школи та садочки по 17 гривень за кілограм оптом.

Тобто купляти продукти в приватних підприємців через систему Prozorro за значно вищою сумою - це вже традиція для кременчуцьких закладів освіти. 

Масло масляне! 

Минулого тижня майже всі дошкільні навчальні заклади в нашому місті, а це в нас дитячі садки та ясла, уклали договори з місцевим приватним підприємством "Діадема" на закупівлю вершкового масла на весь 2020 рік. І все б нічого, якби не ціна.

Відповідно до оприлюднених на сайті відкритих закупівель даних, майже всі дитячі садки Кременчука закупили в середньому по 200 кілограмів вершкового масла для своєї малечі. Це садочки №№46, 50, 55, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 67, 68, 70, 74, 77, 78, 79, 80 тощо. І це ще не весь список. 

Купили масло дорого -1 кілограм масла коштував нашим навчальним закладам 200 гривень. Відповідно, ціна упаковки вершкового масла вагою 200 грамів - 40 гривень. І це, увага, оптом, тоді як у супермаркеті ціна якісного вершкового масла в роздріб нижча (від 27 до 35 гривень). 

 

Якщо подивитися, скільки того масла замовили дитячі садочки Кременчука, то сума виходить кругленька. 

Фірма "Діадема", яка вже давно постачає продукти в наші місцеві заклади освіти, тільки на вершковому маслі збагатилася на кілька сотень тисяч гривень, заробивши при цьому більше мільйона. Зазначимо, що за останні роки свого існування вона на постачанні продуктів харчування в місцеві управління, дитячі навчальні, дошкільні, шкільні та оздоровчі заклади заробила 34 млн грн бюджетних коштів. 

 

 

Якщо в Кременчуці дитсадки та школи звикли шикувати, витрачаючи на продукти харчування так, що потім їм не вистачає на оплату комунальних послуг, то в столиці та в інших містах України економлять. Візьмемо для порівняння місто Київ.

Відповідно до системи Prozorro, Київський навчально-виховний комплекс "Домінанта" замовив вершкового масла на 2020 рік, оголосивши при цьому повноцінний аукціон, у результаті якого масло, а замовили вони 1150 кг, коштувало їм 143 тисячі 210 гривень. Відповідно ціна за 200 г становить 24,90 грн. 

 

 

Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний обласний диспансер, який розташований у селі Супрунівка, за 277 тисяч 200 гривень замовив 2200 кілограмів масла. Вартість 200 г - 25,20 грн. 

Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей "Надія" тільки сьогодні оголосив тендер на закупівлю 1410 пачок вершкового масла. Замовлення вони оцінили в 35 532 грн, відповідно за пачку масла (200 г) вони готові віддати 25,20 грн. 

Криворізька міська дитяча лікарня №4 ось-ось домовиться про закупівлю 750 кілограмів масла. За нього вони пропонували 30 тисяч 500 гривень, але потенційний постачальник запропонував меншу суму - 25 750 гривень, відповідно пачка масла затягне трохи більше 20 гривень. 

І підкреслимо ще раз, що це оптовий продаж, тому ціни за товар менші, ніж на ринку. А ось що робиться з нашими садочками - невідомо, бо їх купівля, як бачимо, не контролюється відповідними органами. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация