Комунальні тарифи. Епізод 2. ГАЗ. "Кременчукгаз" та його незаконні заробітки. ДОКУМЕНТи

2 908 0
Комунальні тарифи. Епізод 2. ГАЗ. "Кременчукгаз" та його незаконні заробітки. ДОКУМЕНТи

Ми продовжуємо цикл статей, які присвячені комунальним тарифам і тим оборудкам, які несподівано можуть "вилізти на поверхню" в ході вивчення документів та масиву законодавчих актів. Прикладом цього може стати підприємство "Кременчукгаз" та їхня схема незаконного видобутку грошей із кишені населення, на яку ми наштовхнулись випадково завдяки мешканцю нашого міста Косих Анатолію. 

Одразу зазначимо, що пан Косих проживає у приватному секторі.

 

Пан Косих Анатолій із комплектом документів із газопостачання.

 

ЗА ТЕХОГЛЯДИ ГАЗОВОГО ОБЛАДНАННЯ СЛІД ПЛАТИТИ ДВІЧІ

Пан Косих завітав до нас у редакцію та висловлював обурення з такого приводу.

Нещодавно майстер від "Кременчукгазу" завітав до пана Косих провести плановий огляд димових (вентиляційних) каналів, за наслідком якого має складатись акт перевірки димових та вентиляційних каналів, який у свою чергу слід надати газове господарство. Слід вказати, що якщо такого акта не надати, то газові працівники мають право залишити споживача без постачання газу.

Нашого співрозмовника обурило те, що представник ПАТ "Кременчукгаз" запросив за свою роботу оплату в розмірі 29 гривень 50 копійок, але при цьому не виписав документа про те, що послуга з огляду димоходу оплачена, як це було в 2014 році.

 

Попередження від ПАТ "Кременчукгаз". Зверніть увагу на пічника підприємства В.В.Яцуру

Акт перевірки, де пічник ПАТ "Кременчукгаз" Яцура вже є фізичною особою-підприємцем.

За свою роботу пічник ПАТ "Кременчукгаз" - ФОП Яцура В.В. отримав у 2014 році 26 гривень 50 копійок з 1 оселі.

 

"Ну й що з того, що газовик не надав пану Косих квитанцію про отримання плати за огляд димоходу? Це лише 29,5 гривень", - можете зауважити Ви. Але найцікавіше ми побачили, коли переглянули типовий договір про надання населенню послуг з газопостачання, який 12.02.2014 року укладено між Косих Анатолієм та ПАТ "Кременчукгаз", який зазначений виконавцем. 

Згідно з пунктом 14 даного договору, виконавець в особі ПАТ "Кременчукгаз" повинен за рахунок своїх коштів здійснювати перевірку димових та вентиляційних каналів на наявність тяги(!), відповідно - підприємець Яцура не має права вимагати оплати за  послуги з огляду димоходів.

Чому торік та цього року представник ПАТ "Кременчукгаз" Яцура В.В. діяв у власних інтересах усупереч укладеному між підприємством та споживачем договору, для нас особисто не є загадкою. Цікаво, а яка позиція ПАТ "Кременчукгаз" з приводу заробітків у вищеописаний спосіб?

 

 

 

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКІВ

Ми поставили собі питання: скільки можна зібрати з населення коштів внаслідок подвійної оплати тієї ж самої послуги. Одразу слід вказати, що ПАТ "Кременчукгаз" має чималий штат працівників, які отримують зарплату. Зарплата працівників має бути закладена у вартість надання послуги населенню з газопостачання. 

Чому підприємець Яцура має тут свій бізнес напряму з населенням, ми вже надали запит керівництву. А тепер цікаво порахувати, скільки "по другому колу" можна було заробити в минулому році. 

З квитанції Анатолія Косих видно, що ним було сплачено 26 гривень 50 копійок. На одному із сайтів ми знайшли інформацію про те, що у ПАТ "Кременчукгаз" на обслуговуванні знаходиться близько 140 000 приватних споживачів.

Якщо помножити вказану цифру на 26,5 гривень, то виходить 3,71 млн. гривень(!), які могли заробити незаконно на населенні у 2014 році. Але це лише припущення.

Для отримання повної картини з цього приводу ми, повторимося,  надіслали запит на адресу керівника ПАТ "Кременчукгаз". Сподіваємось, відповідь не забариться. 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация