Маршрутники отримують мінімалку, ціну на проїзд підвищили "на око", а хтось отримав відкат? Документ

867 0

Ось воно що з’ясувалося про підвищення тарифів на проїзд у маршрутках – кременчужан підманули, підвели.

Виявляється, що нещасні та бідні маршрутники працювали за 1218 грн. до підвищення мінімальної заробітної плати, а тепер чемно працюють аж за 3200 грн. тієї ж мінімальної зарплати.

Також виявляється, що ремонт автотранспорту робиться систематично.

А паливо подорожчало на 30-50%. Ось така неперевірена «правда» підсилюється іншою неперевіреною «правдою» - звітом про пасажиропотік у місті, який підрахований неправильно, на око, приблизно. І все це за 2 роки.

Про це повідомив кременчужанці Ганні Бутовій перший заступник міського голови Волдимир Пелипенко у відповідь на її запит.

Диво дивне у словах відповіді просто вражає.  

Активістці на запитання про причини підвищення вартості проїзду до 5 гривень Пелипенко розповів, як чиновники приймали рішення про підвищення тарифів «на око» і про це далі по тексту.

За його словами, для того, щоб зробити підвищення, необхідно провести розрахунки, згідно з наказом міністра «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту».

Отже, у 2015 році ціну за проїзд було підвищено до 4 гривень.

Але з того часу в них підвищились, як сказано на початку статті, і зарплата на 1982 гривні на особу, і вартість пального, ремонту.

Які зарплати насправді в маршрутників, багато хто з кременчужан знає з розповідей самих же водіїв на сторінках у соцмережах або з приватних розмов із ними –і  щось цифри не збігаються

Як ремонтуються автомобілі, також усі бачать щоденно на власні очі, а активісти щодня публікують в інтернеті світлини з салонів – їх наче жувальною гумкою підклеюють. Щодо підвищення вартості пальрого, то воно незначне у порівнянні з 25% підвищенням загальної вартості проїзду, що дорівнює 1 гривні.

А ось як проводилися дослідження пасажиропотоку, на це очі відкриває сам пан Пелипенко – відверто «ніяк».

Отже, далі віце-мер пише, що обстеження пасажиропотоку є невід’ємною частиною, але робилося воно не з метою розрахунку адекватної ціни на транспорт, а (увага!) «для визначення оптимальної кількості транспорту на маршрутах». Тобто цілеспрямованих підрахунків не було!

 «Одночасно повідомляємо, що, згідно з пунктом 2.3 Розділу 2 Наказу Міністерства транспорту від 17.11.2009 № 1175, під час розрахунку обсягу загальної кількості перевезених пасажирів обгрунтовується перевізником на підставі фактичних показників роботи або встановлюються за результатами обстеження пасажиропотоків на міських автобусних маршрутах. Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради проводилося обстеження на міських автобусних маршрутах, але в першу чергу це виконувалося для визначення оптимальної кількості транспорту на маршрутах.

 З цією метою обстеження відбувалося виключно в робочі дні, під час функціонування підприємств, закладів торгівлі та навчальних закладів».

Далі продовження шедевральне:

«Коливання пасажиропотоку відбувається не лише за годинами доби, але й за днями тижня і періодом року. Так у вихідні дні протягом усього року та в період з травня по серпень пасажиропотік значно зменшується», - пояснює Пелипенко і тут відкриває таємницю. Щоб не заморочуватися нормами законодавства та не проводити «фактичні», як прописано в наказі, розрахунки, вони від отого свого часткового дослідження на око відмінусували те, що їм здалося правильним, і отримали розрахункове обгрунтування.

Далі він пояснює, що кількість транспорту в цей період спаду не зменшується і «таким чином можна зазначити, що середньомісячна кількість пасажирів буде меншою, аніж та, що наведена в результатах обстеження пасажиропотоку. Але, незважаючи на викладені обставини, надані перевізниками розрахунки обов’язково перевірялися з даними обстеження пасажиропотоку».

Тож виявляється, що чиновники на чолі з мером міста на око підрахували та перевірили обгрунтування вартості підвищення проїзду. Чомусь чиновникам це вигідно – підвищення вартості проїзду, попри необгрунтованість.

Нагадаємо, що, передбачаючи такий розвиток подій, віце-прем’єр Павло Розенко попередив ще наприкінці січня:

«Щодо підвищення цін на проїзд, на сьогодні у перевізників немає ніяких підстав піднімати ціни на проїзд у громадському транспорті. Знайдуться деякі покидьки, які хочуть на цій ситуації нажитися і заробити зайве. Для цього в кожній області є відповідні групи, які повинні відстежувати, щоб законодавство про зарплати і тарифну політику були виконані.

В абсолютній більшості міст і сіл ніяких підвищень цін на транспорт не відбувається. Окремі випадки є, ми знаємо про такі випадки в Київській області. Я знаю реакцію нового голови обладміністрації, сподіваюся, вживуть заходів і ціни повернуть. Ніяких підстав для підвищення цін немає , - зазначив Розенко." - йдеться у РБК Україна.

Якраз у цей самий час у місцевої влади Кременчука дозрівав план про підвищення тарифів на проїзд.

Під постом на сторінці авторки звернення кременчужани почали висловлювати свої думки:

- Усі обурюються вартістю проїзду, неналежним технічним станом маршруток, але ніхто не бажає почати із найпростішого: оплатив проїзд - візьми квиток!

- А хто повірить, що заробітна плата водія маршрутки 3200 гривень? За таку платню ніхто робити не буде. Все інше іде чорним налом. Тому потрібно вводити квитки за проїзд.

- І всі це знають, і мовчать, бо всіх це влаштовує, бо треба ж відкати отримувати.

 

Автор: Марина Баніт

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация