Пустив квартирантів - готуй податок. Про декларування доходів з оренди житла й збори голів ОСББ

1 514 0
Пустив квартирантів - готуй податок. Про декларування доходів з оренди житла й збори голів ОСББ

Податкова збирала на семінар голів ОСББ і поінформувала про основні аспекти законодавства у сфері житла.

Про хід та висвітлені теми на офіційній сторінці у ФБ викладено таке:

"Фахівці Кременчуцької ОДПІ провели семінар для керівників та бухгалтерів ОСББ з метою роз’яснення основних аспектів практичного застосування норм податкового законодавства та інформування громадськості з питань подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2016 року. 

Відкрила семінар заступник начальника ОДПІ Ірина Година, яка проінформувала про проведення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році. Відмітила, що положеннями Податкового кодексу визначено обов’язок платника податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір. 

Тобто громадяни, які отримували у минулому 2016 році доходи не від податкових агентів, зокрема, від здавання житла в оренду, надання послуг репетиторства іншим громадянам, або отримали іноземний дохід (робота за кордоном) тощо, зобов’язані до 1 травня цього року надати податкову декларацію, в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання.

Сума податкового зобов'язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня.

Ірина Година відмітила, що, незважаючи на те, що обов’язок сплати податків визначений законодавством, на даний час не досить популярним серед містян залишається декларування доходів, отриманих від здавання житла в оренду, надання послуг репетиторства, проведення ремонтних робіт тощо.

Вона закликала керівників ОСББ в межах партнерських відносин долучитися до деклараційної кампанії – 2017, проводити агітаційно-просвітницьку роботу щодо декларування доходів громадянами, які здають житло, надають послуги репетиторства, ремонту тощо. 

Під час семінару окрема увага була приділена питанню підвищення розмірів заробітних плат та легалізації найманої праці. Завідувач сектора адміністрування податку на доходи фізичних осіб Наталія Кухто звернула увагу присутніх на санкції, передбачені за порушення виплати заробітної плати, зокрема у разі виявлення порушень мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

А саме ОСББ потрапляють до підприємств цієї категорії (нараховують заробітну плату працівникам на рівні, нижчому за законодавчо встановлений розмір - 3200 грн. Інформація про всі підприємства, які нараховують заробітну плату працівникам на рівні, нижчому за законодавчо встановлений розмір, буде передаватися органам виконавчої влади та територіальним органам держпраці. 

Нагадали податківці і про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами.

Так, у 2017 році податок на нерухоме майно з житлової та нежитлової нерухомості, фізичними особами буде сплачуватись за 2016 рік, за умовами та за ставками, які прийняті на 2016 рік. По житловій нерухомості 1% від мінімальної заробітної плати, яка була прийнята на 1 січня 2016 року, - 1378,00грн. (тобто 13,78 грн. за 1 кв.м).

Не залишилися поза увагою і нововведення для неприбутківців у 2017 році.

Заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Вікторія Яскевич проінформувала присутніх про зміни законодавства щодо неприбуткових організацій з 1 січня 2017 року та акцентувала увагу на продовженні перехідного періоду для переведення неприбуткових організацій зі старого Реєстру до нового та приведення статутних документів у відповідність до вимог Податкового кодексу. Зокрема, якщо раніше це потрібно було зробити до 1 січня 2017 року, то тепер цей термін продовжений до 1 липня 2017 року. 

Завершення семінару відбулося у форматі запитань-відповідей та активної дискусії. Учасники заходу адресували податківцям низку запитань щодо порушених тем, на які отримали лаконічні відповіді".

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация