Скільки земляків потрапили на «Дошку ганьби»?

7 545 0
Скільки земляків потрапили на «Дошку ганьби»?
В Україні в неповних сім’ях живуть три мільйони дітей, шістсот тисяч з яких не отримують коштів на утримання.
6 січня 2018 року в Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».
А днем раніше міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про запуск публічного Єдиного реєстру боржників, у числі перших сімдесяти п’яти тисяч яких (станом на 5 лютого) є депутати різних рівнів, колишні міністри, представники органів центральної виконавчої та місцевої влади, силових структур. В електронний Єдиний реєстр боржників («Дошка ганьби») потраплятимуть усі ті особи, які мають заборгованість з виплати аліментів понад три місяці – будь-якого такого боржника можна вже зараз відшукати за прізвищем і датою народження.
Та оскільки Закон №2232-VIII ще зовсім свіжий, було б не зайвим нагадати і про його основні положення.
За безвідповідальну поведінку
Отже, якщо аліменти не сплачуються більш ніж півроку, до погашення всієї суми боржник буде обмежений у праві виїхати за кордон. А питання щодо виїзду дитини за кордон на лікування, навчання чи відпочинок вирішуватиме той із батьків, хто про свою дитину дбає по-справжньому.
Застосовуватиметься для злісних боржників і обмеження керування автівкою (вилучення посвідчення водія). І якщо людина таки сяде за кермо, заборона на керування автомобілем може бути продовжена на три-шість місяців. 
Але обмежувати у керуванні транспортним засобом не можуть, якщо боржник таким чином заробляє гроші чи використовує автівку у зв’язку зі своєю інвалідністю чи утриманням інваліда I, II групи або ж дитини з інвалідністю. Не позбавлятимуть права керувати автомобілем і строковиків, військовослужбовців під час мобілізації та учасників АТО.
Крім обмеження керування транспортними засобами, злісному неплатнику аліментів можуть відмовити у праві полювати та заборонити користуватися вогнепальною, мисливською, пневматичною та вихолощеною зброєю, а також пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії. 
Документом запроваджено й адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт на строк від 120 до 240 годин, за які порушнику нараховуватимуть плату не менше мінімальної, яка піде на погашення заборгованості з виплати аліментів. Де саме працюватиме боржник - визначатиме орган місцевого самоврядування. Від суспільно-корисних робіт звільнятимуться лише інваліди I або II груп, старші 55 років, вагітні жінки та чоловіки, яким уже виповнилося шістдесят. Якщо ж порушник ухилятиметься від виконання суспільно-корисних робіт, їх можуть замінити арештом. У такому випадку строк арешту визначається за принципом: 1 доба дорівнює 15 годинам роботи. Хоча строк і не повинен перевищувати п’ятнадцяти діб.
З урахуванням останніх змін мінімальний розмір аліментів збільшений - віднині суд не зможе визначити дитині розмір аліментів менше за 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до цього було 30 відсотків): у 2018 році на дитину віком до шести років мінімальний розмір аліментів складе 746 гривень на місяць, від шести до вісімнадцяти років – 930 гривень (якщо сума прожиткового мінімуму збільшується, розмір аліментів перераховується).
Документ також відзначає, що аліменти є власністю дитини, а мати чи батько, на ім’я яких вони виплачуються, розпоряджаються  отриманими коштами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Дитина ж отримує право на самостійне використання коштів при досягненні 14-літнього віку.
У черзі за «санкціями»
На думку Уряду та Президента України, Закон № 2232-VIII покращить захист прав дітей на належне утримання, а злісним неплатникам аліментів унеможливить використання хитромудрих механізмів ухилення від їх сплати та визначить заслужену міру покарання.
Здається, обласний список аліментників, які першими «засвітилися» після набуття чинності згаданого Закону, очолив депутат Верховної Ради від Полтавщини - портрети на білбордах «досвідченого» неплатника з десятирічним терміном заборгованості та з римованим написом російською: «Алиментщик Каплин Сергей, накорми своих детей!» помітив на узбіччях українських доріг голова Соцпартії України Ілля Ківа. «Ось вона, народна слава... Ганьба!» - написав політик у Фейсбуці.
У самій же Полтаві – лише в Подільському районі – на обліку більше трьох сотень злісних аліментників. Одному з них, щоб компенсувати  вісімдесят тисяч гривень заборгованості, доведеться продати власну автівку, другому й третьому – відробляти по 180 та 120 годин примусових робіт відповідно, решта ще чекають свої черги за «санкціями від Закону».
Що стосується Кременчука, то, здається, наше місто полтавчан «переплюнуло»: як повідомила заступник начальника Автозаводського відділу виконавчої служби Людмила Савченко, у підвідомчому їй районі нараховується аж 2389 аліментників, відомості про 1634 із них занесені до Єдиного реєстру боржників.
Результати заходів впливу на «злісних» неплатників Людмила Павлівна обіцяє оприлюднити у квітні.     

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация