Від ПАТ «Укртатнафта» хочуть грошей. БАГАТО

4 848 0

Кременчуцькі чиновники все таки обкладуть 3-и відсотковим земельних податком нафтопереробний завод - ПАТ «Укртатнафта»,  у намаганні вичавити з підприємства додаткові 45-55 мільйонів гривень до міського бюджету.

Натомість,  ніякі пояснення,  що у цього підприємства є соціальна сфера, що від додаткового оподаткування зросте вартість пального на заправках, адміністрацію нафтопереробного заводу, який сьогодні є власністю відомого українського олігарха Ігоря Коломойського, не врятують.

Це вчорашнє засідання робочої групи, де розглядався майбутній регуляторний акт з підвищення суми земельного податку для нафтопереробного заводу  до 3-х відсотків від грошової оцінки землі, проти 1-го % сьогодні й пояснення керівника профкому ПАТ «Укртатнафта» Василя Хоменка: чому підприємство не може платити більше.

Підсумкову точку на всі ці дебати, хоч рішення ще не прийнято, оприлюднили  вже представники, хоч і колишні, кременчуцької мерії.

Зокрема, перший (колишній) заступник міського голови нашого міста Андрій Погрібний пише з цього приводу у «Фейсбуку» дослівно наступне.

«Укртатнафта грабит город каждый год, не доплачивая в бюджет минимум 40 миллионов гривен. А если ищешь правду в подорожании бензина то разкинь 30 на двенадцать месяцев и получишь сумму меньше чем премиальные топ-менеджеров, в месяц на этом предприятии. Это жадность известного человека в Украине. А людей ( работников НПЗ – авт.) он не уволит. Потому что зарабатывать перестанет. А тема реально на часе. Пора и Кременчугу долги вернуть».

Така точка зору Андрія Погрібного – новий податок нафтопереробному буде, й певно, така ж думка – кременчуцьких бізнесменів-чиновників з нашого міськвиконкому.

Якщо ж до таких тверджень додати й інші – заяви директорів - депутатів Кременчуцької міської ради, що вони у відсотковому відношенні платять за земельні ділянки, де розташовані їхні заводи, значно більше й згадати про існування у міськраді групи «Рідне місто», то шанси у нафтопереробників на встановлення для них пільг – мізерні.

Тим більше, що в Інтернеті є баланс підприємства з оприлюдненими цифрами прибутків за 1-ий квартал 2015 року.

Як на автора – підприємству слід готуватися, аби втричі інтенсивніше поповнювати кременчуцький бюджет. Прихильників, аби вичавити додаткові мільйони гривень з нафтопереробного заводу у міській раді  більше, ніж противників такого рішення. 

Про що варто додати – так це про недалеке майбутнє.

Зрозуміло, що наміри міської влади обкласти додатковим податком ПАТ «Укртатнафта» погіршать й так непрості стосунки з підприємствами, які є у власності Ігоря Коломойського.

Простий приклад з цього – комунальне підприємство «Благоустрій Кременчука» працівники якого через невчасну оплати енергетиками орендної плати за труби, вже третій місяць не отримують зарплати.

Тож чим завершиться новий виток місцевої війни – про це можна лише розмірковувати.

Загалом тема спілкування наших бізнесменів–чиновників з просто бізнесменами – складна, бо в її основі – гроші.

Витиснути додаткові мільйони з нафтопереробного заводу – великий стимул для управлінців нашої мерії, які ці кошти розпиляють  на тендерах й без них, але по своїм кишеням.

І здається,  саме це й буде для Кременчуцького міськвиконкому головним.

«Я б в такій ситуації сідав би за стіл переговорів з власниками й домовлявся. Бо Кременчуцький нафтопереробний завод є найбільшим виробником пального для армії», - так коментує ситуацію з оплатою землі та намірами мерії - її збільшити для НПЗ, колишній заступник міського голови Микола Порицький.

А от про що він не говорить – так це про те, що таких переговорів у місті ніколи не було.

А що у нас завжди було – так це труднощі. І серед них, не лише голодні працівники комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» чи відключення води на верхніх поверхах будинків через борги виконкому за електроенергію.

Ще є 5 тисяч безробітних Кременчука, більшість з яких – працівники ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» й тут теж, ніхто з наших чиновників ніяких переговорів з власниками з тієї ж групи «Приват» не проводив.

Далі ж, все буде ще гірше. Однак – це лише точка зору кременчужанина.

О. Курилов

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация