Православний календар

201 0
Православний календар

Собор 70-ти апостолів

Великі подвиги Святих Апостолів, які трудилися для поширення віри Христової. Велика їх заслуга для всього світу, через їх осяяння рятівним світлом Євангелія.

У найкоротший час благовістя Святих Апостолів пройшло від краю до краю весь Всесвіт і підкорило його Христу.

Гордовиті мудреці і філософи озброїлися проти євангельського вчення.

Утиски, тортури, муки, страти, найжорстокіші й різноманітні, придумувала пекельна злість для того, щоб християни зреклися своєї віри. Рікою лилася кров проповідників Христа. Але чим запеклішим ставало гоніння на вчення Христове, тим більше і швидше воно поширювалося.

Дивувалися мужній проповіді Святих Апостолів не лише віруючі, дивувалися їй і всі наступні покоління віруючих, дивовижна вона і для нас.

Справді, не були апостоли ні знамениті, ні вчені; засоби, які вони мали у своєму розпорядженні, були такого роду, що з людських міркувань не тільки не могли сприяти, а скоріше повинні були протидіяти поширенню вчення Христового. Тим часом, маючи такі засоби, Святі Апостоли швидко підкорювали Христу Всесвіт.

Це не може не викликати в нас благоговійного подиву.

Тверда віра і міцне терпіння, що підтримували в гоніннях і переслідуваннях, благодать Духа Святого, яка керувала і зміцнювала в проповідуваннях Христа, - ось де таємниця успіху Святих Апостолів.

Собор 70-ти апостолів - це зібрання християн для прославлення цих святих апостолів.

Господь наш Ісус Христос після Свого преображення обрав із середовища Своїх послідовників, крім 12 апостолів, ще 70 - і послав їх перед Собою проповідувати про наближення Царства Божого, давши їм силу зцілювати хвороби і виганяти бісів.

Апостоли продовжували покладену на них Христом справу проповіді і після Вознесіння його на небо.

Пам'яті кожного із 70 апостолів Свята Церква присвячує особливі дні в році; але всім їм разом святкує 4/17 січня.

 

Імена 70 апостолів такі: Яків, брат Господній, Марк і Лука - євангелісти, Клеопа, брат Йосипа, обручника Пресвятої Богородиці, Симеон, сродник Господній, Варнава, Йосія або Іуст, Фаддей, Ананія, архідиякон і першомученик Стефан, Филип із семи дияконів, Прохор, Никанор, Тимон і Пармен, Тимофій, Тит, Филимон, Онисим, Епафрас, Архип, Сила, Силуан, Крискент, Крисп, Епенет, Андроник, Стахій, Амплій, Урван, Наркис, Апелій або Апелл, Аристовул, Іродіон або Родіон, Агав, Руф, Асинкрит, Флегонт, Єрма, Патров, Єрмій, Лін, Гай, Філолог, Лукій, Ясон, Сосипатр, Олімпан або Олімп, Тертій, Ераст, Куарт або Кварт, Евод, Онисифор, Климент, Сосифен, Апполос, Тихик, Епафродит, Карп, Кодрат, Марк, він же Іоанн, Зина, Аристарх, Пуд, Трофим, Марк, племінник Варнави, Артема, Акіла, Фортунат і Ахаїк; Діонісій Ареопагіт і Симеон, званий Нігер.

Частичка мощей ап. Якова, брата Господнього, знаходиться в російському скиті св. Іллі на Афоні. Частичка мощей святих євангелістів Марка і Луки - в Києво-Печерській Лаврі. Св. Клеопа, єпископ Єрусалимський, убитий у світлиці тайної вечері і тут же, на Сіоні, похований. Мощі його залишилися в землі. Частичка мощей від Іуста зберігається в Почаївській обителі. Частичка мощей Варнави, Фаддея, Прохора, Тимофія, Филипа і архідиякона Стефана – в Покровському соборі Пантелеймонового монастиря на Афоні. Велика частина мощей ап. Акіли - в Римі, в церкві св. Параскеви. Де зберігаються мощі інших із 70 апостолів - невідомо.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация