Набряки бувають не тільки через "стоячу" роботу

232 0
Набряки бувають не тільки через "стоячу" роботу

Набряклість ніг — це не тільки наслідок «стоячої» роботи. Часто за набряками нижніх кінцівок криються більше серйозні причини. Наприклад, проблеми зі здоров'ям. Ось як можна зняти набряклість ніг.

Важко бути на ногах цілий день. Ті, хто за необхідності не можуть прилягти, перепочити і дати ногам розслабитися, знають, наскільки це може бути болісно. Ближче до вечора ми не просто відчуваємо тяжкість у ступнях — наші ноги, як багато хто каже, буквально "гудуть". Буває, що з'являються набряки. Які причини їх появи і способи профілактики?

Як виникає набряклість ніг?

Набряки ніг — специфічний симптом, який доставляє дискомфорт і заподіює незручності естетичного характеру. Звичне взуття буває важко взути, чоботи раптом не застібаються, а самі ноги набувають нездорову припухлість.

Якщо набряклість ніг проявляється систематично, це вже привід з'ясувати причини даного симптому.

Набряк являє собою переповнення рідиною простору між клітинами в м'яких тканинах. Кров в організмі, як відомо, утримується у так званому судинному руслі, через тонку стінку капілярів безперервно здійснюється обмін, однак рідина може утримуватися в просвіті найдрібніших судин через створений рівень так званого онкотичного тиску крові. Простіше кажучи, кров може зв'язувати воду за рахунок білка. Рідина затримується в просвіті капіляра і, оскільки його стінки до цього пристосовані, рідина не може безперешкодно проникати в позасудинне русло. Дана налагоджена система розрахована на конкретний гідростатичний тиск. І якщо він підвищується, рідка складова крові проникає назовні з капіляра через капілярну стінку в міжклітинний простір.

Головні причини утворення набряків

  1. Зниження вмісту білка в крові. Це може залежати від факторів харчування, від того, як засвоюється білок організмом і від серйозних втрат білка через нирки.
  2. Підвищена проникність капілярів — причиною може служити алергічна або посттравматична реакція, запалення.
  3. Підвищення гідростатичного тиску в просвіті капілярів, коли «видавлюється» рідина. Найбільш часта причина набряклості. Викликає це явище зазвичай травма куприка. Дана травма веде до опущення ряду внутрішніх органів, і, трохи перемістившись вниз, вони чинять тиск на венозні та лімфатичні судини, по яких кров рухається в напрямку від ніг.

Також у результаті зміщення куприка і крижів наростає напруга в м'язах і зв'язках тазового дна, і вони можуть здавлювати венозні й лімфатичні судини.

Набряки кардіологічної природи також формуються на тлі підвищення тиску в капілярах ніг, коли серце не дає необхідної швидкості переміщення крові по тілу, і вона в результаті відчуває застій у нижніх кінцівках.

Як запобігти набряклості ніг?

Якщо достатньо часу проводити на ногах або багато сидіти, набряклість буде проявлятися. Адже в даному разі кров застоюється в ногах, але ж це відбувається далеко не в кожного, хто тривалий час проводить стоячи або сидячи. Тому слід шукати причину набряків глибше. І насамперед доцільно сходити на прийом до терапевта.

Якщо серед причин набряклості ніг не названі серйозні недуги, то можуть допомогти зменшити набряки такі рекомендації:

звести до нуля приймання алкоголю;

використовувати кожен момент для стимулювання відтоку крові від ніг: можна полежати, піднявши ступні вище рівня стегон;

масаж;

ванночки для ніг з охолоджуючим ефектом або просто обливання ніг дуже холодною водою;

переглянути раціон (прибрати з нього жирну й солону їжу).

Вправи для зняття набряклості ніг

Ставайте на носочки

Якщо ви змушені стояти тривалий час, час від часу ставайте на носочки: кров від ніг рухається пасивно, а таким чином ми змушуємо працювати м'язову помпу, тим самим прокачуємо венозні судини. Це корисно.

Уявіть, що натягуєте на ногу панчоху

Обхопіть стопу руками досить щільно, але не надто туго, і робіть вигляд, що «натягуєте панчоху»: на стопу, на гомілковостопний суглоб, і далі — гомілку, коліно, стегно, аж до самої пахової складки. Головна вимога: ні на мить не втрачати контакт зі шкірою.

Вправа "Вакуум"

Виконується як для тренування м'язів черевного преса, так і для підняття внутрішніх органів та запобігання набряклості нижніх кінцівок. Лягти на спину, руки вздовж тіла, ноги зігнути в колінах. Видихнути повітря і максимально втягнути живіт у себе. Затриматися в даному положенні довше, повторити кілька разів. Для ускладнення завдання рекомендується робити вправу сидячи, повільно збільшуючи момент напруги м'язів.

Для оптимальної профілактики набряклості ніг ви повинні стежити за своїм тілом і його станом. Постарайтеся не падати на куприк і контролюйте правильне положення внутрішніх органів.

Тепер ви знаєте, що причиною набряклості ніг далеко не завжди буває довге «стояння» або «сидіння». Поява набряків нижніх кінцівок може бути сигналом до більш серйозних проблем зі здоров'ям. У будь-якому разі заходи профілактики полегшать ваш стан і зроблять набряки не такими болючими.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация