Через зріст вартості газу. У Кременчуці уряд компенсує зріст цін на хліб, а за все інше компенсують наші нардепи?

400 0
Через зріст вартості газу. У Кременчуці уряд компенсує зріст цін на хліб, а за все інше компенсують наші нардепи?

Кременчук у найближчі два місяці перебуватиме в ціновій лихоманці на продукти харчування й у зоні турбулентості. Причина такого – збільшення вартості природного газу.

Й це останні повідомлення, в тім числі й від корпорації Рошен (Кременчуцької кондитерської фабрики), Полтавського «Домініку» та "Гадячсиру", що при такій вартості газу, а мова йде вже про більш ніж 70 тисяч гривень за тисячу кубів, їхня продукція стає неконкурентоспроможною.

Й мова про те, що всі ці підприємства продукцію випускати можуть при будь-якій вартості газу, але ціна, яка вийде, – буде неймовірною.

Далі про звичайні речі – просте запитання: ось усі наші чиновники, нардепи бачили, до чого йдеться, а газова криза в нас почалася з осені й чому ніхто не вирішував це питання раніше?

Й мова про те, що ось і газ в Україні є і його можна було б здешевити, однак не купили вугілля для найбільших ТЕЦ, і тепер їх теж переводять на газ, чим ще збільшують попит на блакитне паливо.

Далі слід сказати, що за такі речі, які сьогодні відбуваються з цінами, персональну відповідальність, серед інших, несуть в першу чергу два наших нардепи – Шаповалов і Мовчан.

Саме вони повинні були виступати з трибуни, порушувати цю проблему і вирішувати її – хоча б транспортуванням газу до України вже не трубою, по якій постачання газу обмежує сусідня Росія, але морем – тими ж газовозами. Але для такого потрібно було виділяти кошти з бюджету. Їх і виділяли, але не туди.  

Бо наступним будуть, і ми це почуємо, – аналогічні повідомлення про призупинку роботи інших наших підприємств, де теж використовують природний газ.

Останнє, про що слід додати, – це про повідомлення уряду щодо нинішньої ситуації сьогодні й воно таке: «24 грудня під керівництвом Президента України Володимира Зеленського відбулася нарада щодо підтримки українських виробників хліба та інших соціально важливих харчових товарів.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Уряд розробляє механізми підтримки хлібопекарів, аби забезпечити безперебійне виробництво та стабільні ціни на хліб соціальних сортів.

«За останній рік ціна на газ у Європі зросла у більш ніж 5 разів. Відповідно ціни на блакитне паливо зросли й в Україні. У таких умовах виробники хліба розглядають питання підвищення ціни. Держава в цьому випадку має захистити й українського хлібопекаря, і споживача. За ініціативи Президента України Уряд підготував декілька механізмів відповідної підтримки та планує запровадити їх уже найближчим часом», — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр наголосив, що Кабінет Міністрів України планує застосовувати механізми підтримки до збалансування світових цін на блакитне паливо.

Крім того, Уряд планує запровадити обмеження націнки для низки соціальних та харчових продуктів, що також дозволить стримати зростання їх ціни. Наразі проводяться відповідні консультації з представниками бізнесу», - таке повідомлення для громадян України, в якому б спочатку мало йтися про відповідальність чиновників та нардепів, які бачили, до чого йдеться, але нічого не робили.

Останнє – це прогнози й, вочевидь, така ситуація з цінами нас переслідуватиме аж до весни наступного року й з того, що є сьогодні, - прогноз начебто втішний.

Але це прогноз не від наших нардепів (ті думають тільки про свою зарплату), а від погоди – великих холодів до 20 чисел січня точно не передбачається.  

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация