Останні новини України

306 0
Останні новини України

В Україні найбільш незахищеним категоріям громадян спростили низку правил призначення субсидій на оплату комуналки

Так, Кабмін вніс зміни до порядку надання житлових субсидій. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Тепер допомогу в оплаті за послуги ЖКГ можуть отримати деякі жителі населених пунктів на лінії зіткнення з російською агресією, власники саморобного транспорту або мотоциклів, а також люди в декретній відпустці та особи, які купили житло за бюджетні гроші.

Відзначається, що на субсидію можуть претендувати жителі населених пунктів на лінії зіткнення, які залишилися без тепло- або газопостачання і використовують побутові електроприлади для обігріву приміщень.

"Сам розмір виплат для них істотно збільшиться", - додали в Мінсоцполітики.

Для того, щоб отримати допомогу, потрібно оформити акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та підтвердження органу місцевого самоврядування про відсутність тепло- або газопостачання.

Крім того, на субсидію можуть розраховувати: власники саморобних транспортних засобів і мотоциклів (вартість яких менше 4-х "мінімалок" і яким менше п'яти років); особи, що знаходяться в декреті по догляду за дитиною (якщо малюк не старше 6 років); українці, які придбали житло за рахунок коштів, виділених з державного або місцевого бюджету.

Що важливо, тепер при визначенні права на субсидію не будуть враховуватися житлові приміщення, розташовані в селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт.

Щорічно бюджет України недоотримує 45–50 млрд грн надходжень через несплату акцизних податків

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що бюджет України недоотримує 45-50 млрд грн надходжень щорічно через несплату акцизних податків. Тому із 1 листопада за його наказом розпочалася операція "Акциз", мета якої - припинити нелегальну торгівлю без сплати податків на ринках пального, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву міністра у Facebook.

За його словами, торгівля незаконною продукцією здійснюється через 6,5 тис. точок продажу тютюнових виробів, 2,5 тис. - алкогольних напоїв, 590 місць із продажу пального і скрапленого газу.

"У той час як легальні товаровиробники виконують свої обов’язки і сплачують мільярди гривень акцизних податків, поруч існує величезний сектор тіньової економіки", - сказав Монастирський.

За перший місяць операції “Акциз” співробітники поліції склали протоколів про порушення правил торгівлі підакцизними товарами більше, ніж за останніх півтора роки.

"Про серйозність нашого підходу найкраще розкажуть цифри. За цей час перевірено понад 86 тис. об’єктів нелегального ринку алкоголю й тютюну, проведено 384 обшуки, відкрито 141 кримінальне провадження. Вилучено понад 1 млн пачок тютюнових виробів, більш ніж 246 тис. літрів алкогольної продукції, майже 103 тис. літрів етилового спирту, 18 автомобілів, які здійснювали перевезення підакцизної групи товарів. А також 3,5 тис. марок акцизного податку з ознаками фальсифікації. Щодо нелегального ринку пального. Тільки за 10 днів по всій Україні було розпочато 87 адміністративних та 13 кримінальних проваджень, у рамках яких із незаконного обігу вилучено майже 8 тис. тонн пального, що оцінюється в близько 100 млн грн, а також 141 одиницю спеціалізованого обладнання", - розповів Монастирський.

На сайті Верховної Ради з'явився текст до законопроєкту президента Володимира Зеленського про подвійне громадянство

Про це йдеться на офіційному порталі ВРУ.

Законопроєкт президент аргументував тим, що люди з українським корінням мають відчувати себе українцями, а не діаспорою.

Відповідно до законопроєкту громадянство України набувають:

1) за народженням;
2) за територіальним походженням;
3) унаслідок прийняття громадянства;
4) унаслідок поновлення в громадянстві;
5) унаслідок усиновлення;
6) унаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини до закладу охорони здоров'я, закладу освіти або іншого дитячого закладу, дитячого будинку сімейного типу чи названої сім'ї;
7) унаслідок встановлення опіки над особою, визнаною судом недієздатною;
8) у зв'язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини;
9) унаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства;
10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Громадянство не оформлять особам, які:

1) скоїли злочин проти людства чи здійснювали геноцид;
2) засуджені в Україні за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з огляду на рівень загрози для національної безпеки держави;
3) скоїла на території іншої держави діяння, яке законодавство України визнає тяжким або особливо тяжким злочином;
4) дії якої безпосередньо становлять загрозу національній безпеці й національним інтересам України.

Також у документі подані підстави для втрати громадянства України. Наприклад, проходження військової служби в державі-агресорі.

Окрім цього законопроєкту до ВРУ подали ще чотири проєкти про громадянство:

- проєкт закону "Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства";
- законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері громадянства)";
- законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства";
- проєкт закону "Про внесення змін до статті 570 Митного кодексу України щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства".

Нардепи у Верховній Раді зганьбилися з відповіддю на просте запитання

З 1 грудня в Україні підвищили прожитковий мінімум на 99 гривень. З 2 294 грн він стане 2 393 гривень. Але українські депутати навіть не можуть пояснити, яка ця сума. Ймовірно - просто не знають.

На відео практично жоден з народних обранців не зміг відповісти, що ж це таке прожитковий мінімум і, який він зараз в Україні, передає "Інформатор".

Більшість опитаних нардепів не могли точно відповісти на питання, скільки ж зараз в Україні становить прожитковий мінімум.

Владлен Неклюдов заявив, що він в цьому питанні не фахівець, але "точно знає, що він повинен бути вище".

Нардеп від партії "Слуга народу" Святослав Юраш попросив журналіста не влаштовувати програму "Що? Де?Коли?" і не ставити йому такі питання.

"Ваші колеги постійно запитують про ціни на хліб і молоко. Він десь 1000 гривень (прожитковий мінімум - ред.)", - сказав Юраш.

І тільки Михайло Цимбалюк відповів, що він становив 2300 гривень.

В Україні з 1 грудня спрощуються умови зміни мобільного оператора зі збереженням номера телефону

Зокрема, цей процес тепер зможе займати лише один день, а для подання заявки фізособам знадобиться лише вказати ім'я та прізвище.

Про це повідомили на Урядовому порталі.

Так, послугу з перенесення абонентських номерів в Україні почали надавати із 1 травня 2019 року. Зокрема, за цей час операторам надійшло близько 200 тис. офіційних звернень, але 40% заявникам відмовили.

Також важливо, що кожного року мобільних операторів залишають понад 7 млн користувачів, частина з яких потенційно могла б скористатися цією послугою.

Зазначається, що це значно полегшить життя абонента, який хоче залишити свій номер телефону, але змінити мобільного оператора:

Номер перенесуть за 1 день, а не за 3-4;

Абонент має звернутися до одного нового оператора, а не до двох, як було раніше;

Користувачі без контракту зможуть залишити свій номер під час зміни оператора за спрощеним порядком.

Окрім того, очікується, що новий порядок призведе до зростання конкуренції між мобільними операторами та покращить якість послуг.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация