Ефірна олія не завжди позитивно впливає на шкіру людей

235 0
Ефірна олія не завжди позитивно впливає на шкіру людей

За умови грамотного використання ефірна олія безпечна для шкіри. Але справа в тому, що багато дівчат зловживають цими засобами: використовують її в чистому вигляді, додають у доглядову косметику.

Алергічні реакції

Напевно, багато людей звертали увагу на те, що в косметичних продуктах для чутливого або дитячого епідермісу ефірна олія повністю відсутня. Сучасні виробники косметики поступово відмовляються від застосування аромаолії і в доглядових продуктах для нормальної шкіри.

Виявляється, ефірна олія може спровокувати сильну алергічну реакцію, що супроводжується свербінням, подразненням, почервонінням шкірних покривів та іншими симптомами алергії. Причому вони можуть виникнути навіть після нанесення звичайного доглядового крему або сироватки. Тому уважно вивчайте склад придбаних косметичних засобів і намагайтеся уникати тих, у яких міститься ароматична олія.

Хімічні опіки

Натуральна ефірна олія може викликати сильні хімічні опіки шкіри. Особливо небезпечна в цьому сенсі олія з підвищеним подразнюючим потенціалом — цитрусових, кориці, імбиру, чебрецю.

Отримати хімічний опік можна навіть від застосування олії чайного дерева — улюбленої ефірної олії тих, хто бореться з проблемною шкірою. Цей засіб зовсім не дбайливо впливає на епідерміс, а якщо нанести його на запалену ділянку, ризик отримати опік істотно зростає.

Сонячні опіки

Ефірна олія — складна органічна речовина, в складі якої міститься близько 800 різних інгредієнтів, і деякі з них ще повністю не вивчені. Але відомо, що в деякій олії містяться сполуки з високою фотосенсибілізуючою активністю: вони підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання і під час взаємодії з сонячними променями можуть спровокувати висип, опіки, лущення, набряки на шкірі.

Найпоширеніші речовини, що викликають фотосенсибілізацію, — фуранокумарини. Найбільше їх у цитрусовій аромаолії.

Запалення, акне

Запалення на шкірі провокує не олія, а подразнюючий ефект, який для неї характерний. Якщо нанести її на епідерміс, що схильний до акне, він може дати відповідну реакцію у вигляді висипу. Щоб цього уникнути, власницям проблемної шкіри рекомендується користуватися гіпоалергенною косметикою.

Пігментація

Фотосенсибілізація, про яку говорилося вище, активізує синтез мелатоніну і підсилює пігментацію шкіри, особливо на ділянках, які відкриті для сонця. Тому аромаолія може спровокувати розвиток різних дерматологічних недуг і появу пігментних плям.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация