Тренування з поганим настроєм потроює ризик смерті в спортзалі

240 0
Тренування з поганим настроєм потроює ризик смерті в спортзалі

Озлобленість змушує спортсменів виконувати вправи з надто високим навантаженням, а це більш ніж втричі збільшує ризик інфаркту.

Медики канадського університету Макмастера, що працюють під керівництвом Ендрю Смайта, відзначають, що ризик інфаркту міокарда підвищується і при фізичних навантаженнях, і при емоційних проблемах, але поєднання цих факторів створює особливо високий ризик. Про це вчені пишуть у статті, опублікованій журналом Circulation.

Автори провели опитування майже 12,5 тисяч пацієнтів, що пережили інфаркт із середнім віком 58 років з 52 країн світу. Добровольці намагалися максимально точно описати обставини, за яких стався напад. Виявилося, що 13,6% з них відбулися під час або відразу після спортивних занять, а 14,4% — протягом години після сильного і негативного емоційного переживання.

Середній ризик інфаркту у віці 58 років становить 7,7%. Порівняно з ним висока фізична активність підвищує цей ризик у 2,31 рази, а негативні емоції — у 2,44. Однак обидва ці фактори в комбінації діють особливо яскраво: в такому разі ризик інфаркту збільшується в 3,05 рази в порівнянні із середнім значенням.

За словами Смайта і його співавторів, тенденція не залежить від країни проживання, попередніх проблем із серцево-судинною системою, приймання медичних препаратів і часу дня. Медики врахували також можливий внесок інших факторів ризику, таких як куріння, надмірна вага, підвищений кров'яний тиск. Швидше за все, збільшення частоти інфарктів за таких обставин пов'язано з прагненням людини скинути зайвий негатив за допомогою фізичних навантажень підвищеної інтенсивності. Мабуть, людина в такому стані не зовсім тверезо оцінює свої можливості, тому дає своєму тілу вкрай високе навантаження.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация