Усі ми знаходимося в повному підпорядкуванні в цього примхливого малятка

358 0
Усі ми знаходимося в повному підпорядкуванні в цього примхливого малятка

Щитовидка знаходиться спереду шиї, важить лише 20 грамів і відповідає за обмін речовин у людському організмі.

Це вона вирішує, прокинетеся ви сьогодні з набряками або з ідеальною шкірою, наберете кілька кілограмів за вихідні або зайвий шматок торта пролетить без наслідків, сходите сьогодні в туалет або через три дні.

Усі ми знаходимося в повному підпорядкуванні в цього примхливого малятка, тому не треба злити щитовидку, а подбати про її благополуччя. Але для початку дізнатися, як у неї справи.

Які аналізи здати, щоб перевірити щитовидку

ТТГ (тиреотропний гормон) - гормон її головного боса - гіпофіза. Він змусить щитовидку більше працювати, якщо вона розліниться. Коли гіпофіз незадоволений, він відправляє великий загін ТТГ навести порядок. Якщо бачиш ТТГ вище 2 мкМЕ/мл, то щитовидка втомилася.

Вільний Т3 і вільний Т4 - гормони щитовидної залози, незв'язані з білками крові і мають максимальну активність (особливо Т3). Їх зниження свідчить про виснаження ресурсу щитовидки. Цей факт доходить до гіпофіза - і той усе більше незадоволений. Чим менше Т3 і Т4, тим більше ТТГ.

Антитіла до ТПО (тиреопероксидаза) і антитіла до ТГ (тиреоглобуліну) - кілери імунної системи, які блокують роботу щитовидної залози. Коли їх мало, то щитовидка ще якось справляється. Але коли їх натовп і вони давно атакують бідолаху, то тут вона здається і перестає виробляти Т3 і Т4, чим дико дратує гіпофіз і той відправляє до неї ще більше ТТГ. Чим більше антитіл, тим нижче Т3 / Т4 і вище ТТГ.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация