Будьте уважні при виборі продуктів

266 0
Будьте уважні при виборі продуктів

У гонитві за красивою фігурою і здоров'ям величезне значення доводиться приділяти харчуванню. Але, на перший погляд, корисні продукти можуть таїти в собі дуже шкідливі інгредієнти. Як підсумок, вага не знижується, а проблем зі здоров'ям може стати тільки більше. Щоб уникнути цього, необхідно уважно вибирати продукти.

Кисломолочні продукти

Здавалося б, що може бути шкідливого в знежиреному сирку, йогурті або кефірі. Однак виробники таких продуктів часто додають дуже шкідливі речовини. Найпоширеніші — рослинні жири. Наявність пальмової олії здешевлює собівартість молочної продукції, а користі вже практично не несе.

Крім рослинних інгредієнтів, для поліпшення смакових якостей, навіть дієтичних продуктів, додається цукор і загусник — крохмаль. В результаті "дієтичний" йогурт з вмістом жиру всього 1% може бути більш калорійним, ніж простий з більш високою жирністю.

При купівлі молочної продукції потрібно уважно вивчати етикетки. Зокрема, звертати увагу на склад і енергетичну цінність.

М'ясна продукція

Білок — важлива складова будь-якого харчування. Навіть під час дієти потреба в білку величезна. Зменшуючи його концентрацію в раціоні, у першу чергу йде втрата м'язової маси, псується шкіра, страждають волосся і нігті.

Найчастіше обирають саме біле м'ясо. Куряча грудка практично позбавлена жиру і є ідеальним дієтичним продуктом. Однак неможливо виростити птицю в умовах фабрики без застосування антибіотиків! Тому бажано віддавати перевагу фермерській продукції. Фермерське м'ясо — ідеальний варіант для здорового харчування.

Овочі, зелень, фрукти

Жодне повноцінне харчування не може обійтися без рослинної їжі. Клітковина, вітаміни, повільні вуглеводи — сприяють зниженню ваги й оздоровленню організму. Але при вирощуванні сільськогосподарської продукції в промислових масштабах неможливо обійтися без застосування гербіцидів, пестицидів і хімічних добрив.

Вирішення проблеми, як і з м'ясом, — купівля продукції в невеликих фермерських господарствах, що дорожать своєю репутацією. Але можна запропонувати й інший варіант — вирощування зелені в домашніх умовах.

Останнім часом дуже популярна тема вирощування мікрозелені на підвіконні. З цим завданням впорається будь-який новачок.

Фінансових вкладень мінімум. Необхідно купити тільки лотки для розсади, ґрунт, розпилювач (годиться найдешевший) і насіння. Немає сенсу купувати дорогі готові набори. Переплата становить не менше 300%, а користь однакова.

Вода

Здавалося б, що поганого може бути в простій питній або газованій воді. Але підвищений вміст мінералів згубно позначається на видільній системі організму. Осмотична (дистильована) вода не несе в собі зовсім ніякої користі. Віддавати перевагу потрібно золотій середині.

Ідеальний варіант — установка якісного фільтра для води. Але іноді з'являється необхідність купити пляшку з водою в магазині. Виробник зобов'язаний вказувати на етикетці вміст солей і окремих мінералів у розрахунку мг/л, а також загальну мінералізацію. Бажано вибирати продукцію з невисоким вмістом мінеральних речовин, за умови, що лікар не порекомендував інше.

Виробники часто використовують маркетингові написи на етикетках: «дієтичне», «без жиру», «без цукру» і т.д. Але якщо уважно вивчати склад продуктів і хоч трохи заглибитися в технологію виробництва, то стає очевидним обман багатьох, навіть дуже відомих брендів. Уважність і обізнаність — запорука здоров'я.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация