Останні новини України

310 0
Останні новини України

В Україні визнали 11 міст, які найбільш комфортні для розвитку бізнесу

Оприлюднили рейтинг 45-ти найбільших міст України за якістю ділового середовища.

Цей проєкт готували Програма Агентства США з міжнародного розвитку "Конкурентоспроможна економіка України", у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, повідомляє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Індекс конкурентоспроможності міст - це аналітичний інструмент з оцінювання місцевим бізнесом умов для ведення бізнесу.

За його допомогою визначаються пріоритетні для місцевого бізнес-середовища реформи, визначаються кращі практики взаємодії місцевої влади та бізнесу, стимулюється здорова конкуренція міст та територій, обмін досвідом та поширення кращих регуляторних практик.

Звіт підготовлено за результатами аналізу статистичних та адміністративних даних зі 45-ти міст і результатами опитування 7454 керівників суб'єктів підприємницької діяльності, зокрема керівників 3735 підприємств-юридичних осіб та 3719 фізичних осіб-підприємців 45-ти міст з усіх регіонів України, за винятком АР Крим, м. Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей.

Містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням у цьому році стали:

Хмельницький,

Івано-Франківськ,

Львів,

Мукачево,

Бахмут,

Тернопіль,

Вінниця,

Маріуполь,

Олександрія,

Мелітополь,

Чернігів.

У новому випуску програми «Знай наших» з політологом Тарасом Загороднім засновник школи Володимир Співаковський розповів, чого не вистачає українській школі, виходячи з основи, яка зараз існує

«Будь-яка школа в усьому світі сьогодні архаїчна, перелік предметів, які вивчають школярі, такий же, який я вивчав дуже багато років тому і мої діди, і прадіди, тобто це те, що прийшло з середніх віків. Це питання не тільки української школи, а набір предметів і розклад у школі повинні бути класичними тільки на 50%. А решта 50% повинно бути все нове - це і віртуальне мислення, доповнена реальність, сингулярність, інтернет речей, нова енергетика, криптовалюта і штучний інтелект», - розповів він.

Співаковський сказав, що всіма цими речами на сьогоднішній день живуть наші діти, на цьому ґрунтується світ, але вони не бачать цього в школі. Більш того, класичні знання, які зараз є основою, вважає він, можна стиснути до такої міри, щоб діти встигали глибоко їх вивчити і закріпити за допомогою вивчення цих нових предметів. На сьогоднішній день найбільш передова система освіти за результатами, підкреслив він, і перші п'ять місць у світі займають азійські країни. Але ця система дуже жорстка, підтвердив він, і вона пов'язана з тим, що там мало не примусова система навчання, діти дуже багато займаються і ніякого відпочинку в них немає.

«У кожній країні є своя мета реформування освіти, наприклад, в Америці - щоб вона була процвітаючою країною в усіх напрямках, в Англії - щоб люди з усього світу приїжджали і отримували в них дорогу освіту. У Сінгапурі - мета підняти ВВП на душу населення, у Фінляндії - бути кращою системою освіти у світі. У Польщі мета реформування освіти - вирівнятися з країнами ЄС. А в Україні мета реформування системи освіти - щоб діти могли скласти ЗНО. Ось і уявіть рівень амбіцій кожної країни», - резюмував він.

Народний депутат Верховної Ради Дмитро Соломчук у програмі «Романенко. Бесіди» назвав продукцію, вирощенням якої вигідно займатися українським фермерам та аграрним бізнесменам

Перша ідея, якою поділився Соломчук, – вирощення лохини або, як її називають, американської чорниці. Її унікальність, за словами депутата, полягає в тому, що цю ягоду зручно і зберігати, і перевозити, а також це бізнес на довгострокову перспективу, адже на 4-5 рік врожай може сягати 7 тонн з гектара. Крім цього, лохина є дуже корисною – її можна споживати навіть діабетикам та немовлятам.

«Лохина має завжди стабільну ціну. Тобто немає падінь, як у малини, що один сезон може бути ціна 5 євро, другий – 10 євро, а третій – по 1 євро і нікому непотрібна. Лохина, як би не було, навіть експортна ціна завжди коливається 4-5 євро», - зазначив Соломчук.

По-друге, за його словами, дуже вигідно вирощувати лаванду, яка є унікальною культурою, що родить дуже довго. Депутат зазначив, що, займаючись лавандою, підприємцю потрібно одночасно завести власне бджільництво або хоча б маленьку пасіку, адже мед з лаванди унікальний та дорогий.

Ще й надто, додає Соломчук, в цьому випадку немає обмежень у бізнесі: лаванду можна реалізувати, а можна, наприклад, створити зону для фотосесій у лавандовому полі. За словами депутата, можна створити цікавий продуманий дизайн, облаштувати гойдалки чи поставити гарні дивани - тоді можна буде організовувати платні фотосесії, зокрема весільні, оскільки така локація точно буде популярна.

«Якщо люди готові платити вам кошти – нехай, ці кошти підуть на ваш розвиток, ОТГ і України в цілому», - вважає Соломчук.

Крім цього, за словами депутата, дуже вигідно в Україні займатися овочівництвом.

Які успіхи здобула українська делегація у Вашингтоні, зокрема у сфері енергетики та оборони? Детальніше про це розповів політолог-міжнародник Максим Ялі у своєму блозі «Контрольний удар»

За словами ведучого, зрушення у сфері енергетики є. «Укроборонпром» у рамках візиту української делегації в США підписав з американськими компаніями ряд контрактів. Загальна вартість цих угод становить 2,5 млрд доларів», - повідомляє він. З іншого боку, Ялі відзначає, що докладніша інформація поки що відсутня, тому підбивати підсумки рано.

Також експерт повідомляє про меморандум про будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, який «Енергоатом» підписав із Westinghouse. «В майбутньому планується побудувати ще чотири блоки за технологією Westinghouse. Загальна вартість проєкту становить до $30 млрд», - зазначає він. Ялі нагадує, що українські атомні блоки вже доволі зношені, а собівартість атомної енергетики – низька, тому цей напрямок співпраці, вважає він, розвивати потрібно.

Водночас ведучий повідомляє, що інформації про фінансування будівництва нового блоку, про кредитора і відсотки поки що немає. Тим не менш, підкреслює він, Україна таких коштів однозначно не має, а меморандум є радше декларацією про наміри.

Принагідно Ялі коментує й успіхи української делегації у сфері оборони: на зміцнення війська піде 60 мільйонів доларів, також державі додатково поставлять заряди протитанкових ракет для «джавелінів».

Загалом же політолог робить такий висновок: «У Зеленського попереду багато роботи і випробувань вже цієї осені».

Станом на шосте вересня для паломництва до Умані встигли зареєструватися 27 757 хасидів, які прибудуть в Україну з десяти країн

Про це повідомили в пресслужбі Держслужби з надзвичайних ситуацій.

"Щоб ознайомити паломників з правилами пожежної безпеки, фахівці Держслужби роздають пам'ятки англійською мовою", - сказано в повідомленні.

Рятувальники вже взялися за інформування та профілактичну роботу з прибуваючими в нашу країну зарубіжними гостями. За даними правоохоронців, за час, що минув з початку вересня, в поліції зареєстрували 22 повідомлення, пов'язані з перебуванням у нашій країні паломників-хасидів.

У місті Умань спочиває лідер брацлавських хасидів Нахман з Брацлава. Хасиди з різних країн приїжджають на його могилу щороку, щоб разом відсвяткувати Рош а-Шана. Підкреслимо, що в нинішньому році це свято відзначать сьомого і восьмого вересня.

Через поширення коронавірусу у 2020 році масове святкування провести не вдалося. У 2019 році свято в Умані відбулося, а відвідали його понад тридцять тисяч паломників з усього світу.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация