Для зростання заміокулькаса мають бути певні умови

263 0
Для зростання заміокулькаса мають бути певні умови

Заміокулькас — гарна квітка зі щільним смарагдово-зеленим листям. Рослину почали вирощувати на підвіконнях квартир відносно нещодавно. Люди дали їй назву "доларове дерево". Можливо, тому кількість шанувальників квітки стрімко зростає. Для правильного зростання і здорового зовнішнього вигляду необхідно забезпечити спеціальні комфортні для рослини умови.

Необхідні умови для життя квітки

Заміокулькас розмножується за допомогою пагонів. У результаті утворюється чагарник невеликих розмірів, з якого формується деревоподібна культура за допомогою переплетення пагонів. Рослина належить до вічнозелених, але в посушливі періоди гілки скидають листя. Саме тому варто приділяти увагу умовам утримання заміокулькаса. Найголовнішими вважаються:

Правильний вибір місця

Квітку краще розташовувати в напівзатінку. Зайве сонце може призвести до утворення опіків на листі. Цілковита відсутність сонячних променів уповільнить зростання рослини, але не зупинить його повністю, просто квітка не витягнеться до середнього зросту. Сприятливо встановлювати квітковий горщик з південного або південно-східного боку.

Оптимальна температура для комфортного життя квітки

Вона перебуває в діапазоні від 22 до 28 градусів у літній період. У зимовий час важливо стежити, щоб температурний показник не опускався нижче за 15 градусів.

Правильний полив

Заміокулькас не відчуває необхідності у великій кількості вологи. Це слід враховувати під час вибору режиму поливу. Так, поливати заміокулькас слід у міру підсихання ґрунту в горщику. Найкращий стан ґрунту, коли той трохи підсушений. У холодні періоди частоту поливів зводять до мінімуму. Не менш важливо стежити за тим, щоб рідина не накопичувалася в піддоні.

Очищення рослини

Періодично варто очищати листя від пилу.

Внесення підгодівель

У вегетаційний період рекомендоване внесення підгодівлі. Вносити можна як мінеральні, так і органічні добрива.

Доречний ґрунт

Заміокулькас полюбляє пухкі ґрунти з гарним повітрообміном. У квітковому горщику обов'язково передбачається шар дренажу.

Терміни пересадки

Молоді квіти потребують щорічної пересадки, для дорослих рослин інтервал становить три роки. Пересаджувати рослини краще методом перевалки, це гарантує збереження кореневої системи і попередить пошкодження. Нові пагони краще пересаджувати на початку весни.

Помилки в догляді, що впливають на зростання

Іноді нові пагони ростуть набагато повільніше, ніж хотілося б. У такому разі варто звернути увагу на можливі недоліки догляду:

Надмірний полив

Заміокулькас здатен накопичувати вологу в кореневій системі і стеблах. Тому не варто надмірно заливати квітку. У теплу пору року сигналом для необхідності поливу є сухість верхнього шару ґрунту. У зимовий період полив здійснюють лише тоді, коли ґрунт у горщику повністю висихає. Якщо нехтувати умовами поливу, можна піддати рослину ризику розвитку кореневої гнилі.

Дефіцит азоту

Для нарощування зеленої маси рослині необхідний азот. Якщо нових пагонів немає — це сигнал про нестачу даної речовини. Заповнити дефіцит можна за допомогою спеціальних підгодівель для сукулентів. Достатньо вносити добриво раз на місяць. Однак і надлишок азоту небезпечний для рослини, він може викликати опадання листя. Найкращий час для внесення азотних підгодівель — весняний і літній періоди. В осінній і зимовий час підгодівлю варто припинити.

Помилка у виборі ємності для вирощування

Заміокулькас — досить об'ємна рослина, тому багато людей вважають, що вирощувати її потрібно виключно у великих горщиках. Однак це не так. Для активного зростання зеленої маси квітка повинна заповнити корінням усю поверхню горщика, достатньо 2-3 см вільного простору. Сприятливо обирати широкі горщики невеликої глибини. Якщо горщик буде глибоким, рослина почне віддавати всі сили на ріст кореневої системи, надземна частина при цьому постраждає.

Порушення температурного режиму

Найчастіше проблеми виникають взимку. Якщо температура опустилася нижче 15 градусів, квітці буде холодно. Утворення свіжих пагонів за таких умов неможливе.

Заміокулькас досить невибаглива квітка. Якщо дотримуватися всіх нескладних вимог щодо догляду, рослина буде радувати привабливим зовнішнім виглядом і прикрасить будь-який інтер'єр.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация