Чому потрібно частіше обійматися

247 0
Чому потрібно частіше обійматися

Обійми не тільки приносять емоційну користь, але й збільшують наші почуття комфорту, безпеки, людського зв'язку, самоповаги, а також покращують настрій. Наукові дослідження показують, що обійми також мають свою частку фізичних переваг.

Обійми зміцнюють спілкування

Обійми — це потужний інструмент комунікації, тому що вони посилюють почуття зв'язку, розуміння і співпереживання між партнерами. Притискаючи партнера до себе, ви говорите: «Я розумію, що ти відчуваєш».

Обійми знижують вироблення кортизолу

Коли рівень вашого занепокоєння різко підвищується, піднімається температура, калатає серце, і у вас з'являється непереборне бажання втекти. Ця реакція відбувається завдяки підвищенню рівня кортизолу (ваша реакція боротьби або втечі). Проте дослідники з Університету Вісконсіна знайшли спосіб знизити рівень кортизолу в умовах стресу.

Вчені спостерігали за рівнем стресу групи молодих дівчат, яких попросили виголосити імпровізовані промови перед абсолютно незнайомими людьми. У той час як їх рівень кортизолу зі зрозумілих причин різко зріс, дослідження показало, що в дівчаток, які обіймалися відразу після своїх стресових виступів, рівень кортизолу різко знижувався протягом години в порівнянні з тими, хто не обіймався.

Обійми зміцнюють імунітет

Підвищене вироблення кортизолу послаблює імунітет, роблячи вас уразливими для всіх видів вірусів застуди та грипу.

Люди, які часто обіймаються, навіть в екстремальні періоди стресу, хворіють набагато рідше. Навіть коли люди, схильні до обіймів, хворіють, вони, як правило, хворіють протягом більш короткого періоду з більш м'якими симптомами.

Обійми знижують кров'яний тиск

Часті обійми між подружжям підвищують рівень окситоцину і значно знижують артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Дослідники стверджують, що обійми підвищують рівень окситоцину, гормону, що впливає на поведінку і фізіологію, який часто називають гормоном прихильності, і відіграє важливу роль у певних позитивних поведінкових реакціях, таких як прихильність до партнера, соціальні зв'язки і материнська поведінка.

Обійми зміцнюють стосунки

Частий дотик відзначається як життєво важливий між відданими парами. З 1000 учасників дослідження 94% пар, які спали, торкаючись, показали більш глибокі почуття задоволення, в той час як 68%, які фізично не торкалися під час сну, залишалися вкрай незадоволеними у своїх стосунках.

Обійми зменшують страх і вразливість

Незалежно від того, скільки нам років, іноді нам просто потрібні втішні обійми. Ця теорія підкріплена науково. В ході дослідження спостерігалося, як жінки піддавалися загрозі ураження електричним струмом, тримаючись за руку незнайомця, за руку свого чоловіка або взагалі без підтримки. Результати дослідження показали, що, коли випробовувані жінки трималися за руки з кимось, кого вони знали, їх страх зменшувався.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация