Попри ухвалу суду Олександра Мельника тримають за склом у суді

1 071 0
Попри ухвалу суду Олександра Мельника тримають за склом у суді

У районному суді Гадяча відбулося чергове судове засідання по справі вбивства екс-мера Кременчука Олега Бабаєва.

За повідомленням адвоката Руслана Лазоренка про хід справи, термін тримання під вартою директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника подовжено до 6.08.2018 року.

5.06 суд ухвалив, щоб Олександра Мельника під час судових засідань не утримували в скляному боксі, натомість дозволив перебувати поруч із захистом.

Тим не менше, ні 5.06, ні 7.06, ні 8.06 конвой не виконував ухвалу суду. Захист пана Мельника має наміри звертатися до суду з метою змусити конвой виконувати ухвалу. 

Нагадаємо:

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация