Піддубна за ініціативи "Азову" на сесії підняла питання по програмі енергетичного розвитку Кременчука. ВІДЕО

1 473 0
Піддубна за ініціативи "Азову" на сесії підняла питання по програмі енергетичного розвитку Кременчука. ВІДЕО

Кременчуцькі активісти Цивільного корпусу "АЗОВ" сьогодні через депутата міської ради Оксану Піддубну порушили питання про відсутність з боку міської влади системної роботи з проведення енергозберігаючих заходів у Кременчуці.

Як вказують азовці, вирішення цього питання безпосередньо вирішує проблему нинішніх платіжок за комунальні послуги.

Нинішня ситуація викликає побоювання відносно потенційної загрози розхитування ситуації в місті на тлі цієї проблеми.

Отже, "АЗОВ" через депутата Піддубну порушив питання про:
- введення в складі виконкому посади енергоменеджера,
- розробку, затвердження та впровадження Програми енергетичного розвитку Кременчука, де повинно було вирішуватися питання по широкому впровадженню енергозберігаючих технологій (утеплення, рекуператори, альтернативні джерела енергії, твердопаливні котли, покриття всіх об'єктів засобами обліку і регулювання).

 

 

Активісти спираються на досвід Львова, який у свою чергу показує, що впровадження посади енергоменеджера дає економію по енергоносіях у розмірі 10-14 відсотків, для Кременчука це орієнтовніо 8-12 млн. гривень за перший рік.

Мер відреагував, вказавши, що така Програма нині розробляється у міськвиконкомі.

За тим, що стало відомо з відкритих джерел, Програму мали підготувати ще в березні цього року, але цього до нинішнього часу не сталося.

Для довідки. В середньому по Україні, в тому числі й у Кременчуці, один квадратний метр у приміщеннях «споживає» близько 260 кіловат енергії за рік.

У той же час даний показник у Європі складає лише 100-120 кВт на 1 кв.м за рік. І це ще не межа - цифру можна довести до 40 кВт.

У комунальній сфері енергоменеджер може досягти зниження витрат міського бюджету по енергоносіях з нинішніх 84 млн. гривень (2016) до 35-40 млн. гривень.

Зекономлені кошти слід перенаправляти в приватний сектор, оскільки лише багатоповерхових будинків у Кременчуці налічується більше 1000.

З приводу програми. Програма є необхідною умовою для подальшого залучення на енергозберігаючі заходи кредитів від фондів типу «NEFCO» і ЄБРР.

Даний документ повинен давати загальну і детальну картину по Кременчуку. У програмі, повторимося, має бути відображена необхідність за коштами обліку, енергозбереження, модернізації та створення нових енергогенеруючих потужностей (твердопаливні котли і сонячні колектори, наприклад).

За прикладами далеко ходити не треба: місто Долина Івано-Франківської області та Луцьк.

Луцькі утеплені будинки є дуже енергозберігаючими: вартість опалення 1 квадрата там становить 8-10 гривень на місяць. У Кременчуці - 30,34 гривень («Полтаваобленерго») без лічильника і приблизно 20 гривень з лічильником.

Вигода очевидна, але депутати запит Піддубної не підтримали.

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация