Із джазом і танцями: у кременчуцькій художній галереї відкрили одразу три нові виставки (фоторепортаж)

959 0
Із джазом і танцями: у кременчуцькій художній галереї відкрили одразу три нові виставки (фоторепортаж)

Сьомого квітня у Кременчуцькій художній галереї відкрили три виставки: художню, філателістичну та фотоекспозицію. Презентація робіт проходила під джазовий супровід.

Кременчуцька художниця Олена Кожухарь розповідає, що це її перша персональна виставка. На експозиції мисткиня представила понад 40 робіт, які вона створювала протягом усього життя. Про персональну виставку дівчина мріяла з самого дитинства, коли почала цікавитись світом мистецтва.

Під час створення робіт Олена завжди експериментує – є картини, які були написані аквареллю, маслом, а також із додаванням солі та цукру. Про улюблену техніку казати ще зарано, додає художниця.

 «Найулюбленіша картина – це, мабуть, чотири вершники апокаліпсиса. Ця картина несе надію людям і ми можемо сподіватися на те, що скоро ці війни, які нас оточують – вони скінчаться», - каже Олена.

Загалом майже усі картини, які представили у художній галереї, були зібрані зі всієї України з колекцій її замовників. Одну з картин Олени замовниця чекає протягом трьох місяців.

«Вона її дуже чекає. Я взагалі ніколи не бачила, щоб у людей були сльози від картини. Вона мені написала, що як тільки побачила роботу – просльозилась, до цього картин жодного разу не купувала», - говорить Олена.

Художниця пояснює, що замовниця побачила себе у цих соняхах, які з надією дивляться на сонце. Самої ж зірки на картині немає.

«Вони знають, де воно є і спрямовують свій погляд на світло, знають куди йти. Навіть коли здається, що нічого гарного немає», - каже мисткиня.

Олена вирішила оживити свою картину з танцівниками, тому біля своєї роботи дівчина виконала парний народний австрійсько-німецький танець лендлер. Виявляється, що Олена є учасницею таємного клубу поціновувачів історичних танців.

Усі фотографії, які представлені вже у фотовиставці «Подих Наддніпрянщини» об’єднує одна спільна деталь – річка Дніпро. Автор робіт Ігор Міщенко каже, що фотографією займається непрофесійно, але знімати почав ще з дитинства. Хоч Ігор і працює економістом, але його душа завжди тяжіла до зйомків.

Фото, які презентували на виставці, були зроблені у період з 2006 по 2023 роки. Портфоліо Ігоря налічує понад 1000 світлин.

 «Чому саме Подих Наддніпрянщини? Тому що, природа, яка у нас є, вона надихає і є унікальною. Люди їздять у далекі краї, щоб щось побачити, а те, що є у нас буквально через кілька кілометрів – можемо цього не помічати», - говорить фотограф.

Є ті кадри, які були зроблені спонтанно на телефон, а є і ті, над якими довелося попрацювати, додає митець.

Експонати для філателістичної виставки «Фотографи Кременчука» художня галерея позичила з особистої колекції Віталія Лисенка, члена кременчуцького товариства філателістів.

Деяким листівкам понад 150 років. Наприклад, фотографії Рунга, власника перших відомих фотозакладів Кременчука, були створені у 1868 році, як раз тоді, коли фотографія лише тільки-тільки зароджувалась.

Виставка триватиме місяць. Усі охочі можуть завітати до Кременчуцької художньої галереї за адресою вул. Коцюбинського, 4. Працює з середи до неділі, а години її роботи: 10:00-16:00.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация