Водохреще в умовах війни: як кременчужани відзначають церковне свято (фоторепортаж)

566 0
Водохреще в умовах війни: як кременчужани відзначають церковне свято (фоторепортаж)

19 січня кременчужани традиційно святкують Богоявлення або Хрещення Господнього за юліанським календарем. У цей день містяни святять воду та купаються в спеціально підготовлених ополонках.

Об 12:30 під звуки сирен та церковний хор відбулась Хресна хода від Свято-Миколаївського кафедрального собору до річкового вокзалу.

Як стверджує ПЦУ, занурення в освячену воду «не змиває» гріхи, проте для вірян – це вже радше традиція, аніж серйозний церковний обряд. Вони вважають, що вода у цей день здатна «очистити» тіло і душу від хвороб. 

У Кременчуцькій громаді підготували шість місць для священного купання. Біля них чергують рятувальники, медики та правоохоронці. Сьогодні кременчужан погода не випробовує на міцність – синоптики прогнозують +12 °C. Попри погодні умови купатися радять лише підготовленим громадянам.

У воду занурюється, як молодь, так і пенсіонери.

Кременчужанка Вікторія купається на Водохреще вже понад 10 років.

«Найхолодніше купання було, коли я купалась другий раз. Я примерзла до крижини – було дуже холодно», - розповідає про свій досвід жінка.

Вона каже, що наразі її настрій – несвятковий та навіть вперше за кілька років задумалась, чи варто йти купатися. Проте все ж наважилась.

«Я скупалась і настрій дуже дуже гарний. Бажаю кременчужанам терпіння і віри в ЗСУ», - підсумовує Вікторія.

Навіть в умовах повномасштабної війни, коли ворог щоденно атакує територію України, кременчужани продовжують жити, а дотримання традицій – піднімає їм бойовий дух. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация