"Трагедія, яка зачепила серце кожного": у Кременчуці відкрили виставку, яку присвятили подіям 27 червня (фоторепортаж)

1 267 0
"Трагедія, яка зачепила серце кожного": у Кременчуці відкрили виставку, яку присвятили подіям 27 червня (фоторепортаж)

27 грудня виповнюється рівно пів року, як російська армія здійснила терористичний акт проти цивільного населення Кременчука. 27 червня, приблизно о четвертій годині дня, пролунали два вибухи – одна з ворожих ракет влучила в торговельний центр «Амстор». Внаслідок удару загинуло 21 особа, ще одна вважається безвісти зниклою. Той день запам’ятається кременчужанам назавжди — він став одним з найтрагічнішим в сучасній історії не тільки міста, а й Полтавщини також.

На згадку про те, які злочини вчиняє країна-терористка проти України та про тих, чиї життя забрала дванадцятиметрова ворожа ракета, у військовому музеї Кременчука відкрилась виставка зі світлинами подій того дня та вцілілими речами з Амстору.

Директор музею Володимир Поляков розпочав свою розповідь з моменту, коли пролунала повітряна тривога – за 10 хвилин до удару. Ймовірно, що кожен кременчужанин пригадає себе у той день, як у спекотний та сонячний понеділок червня він неспішно прямував до укриття після оголошення повітряної тривоги, бо за цей період війни встиг звикнути до звуків сирен. Проте за декілька хвилин жителі Кременчука, схопивши телефони, почали обмінюватися короткими повідомленнями – перевіряти, чи все гаразд з їхніми друзями та родичами. У той момент стало зрозуміло, що російська армія завдала удару у багатолюдне місце в центрі Кременчука.

На виставці були присутні родичі загиблих, які разом з директором запалили лампадку у пам’ять про жертви обстрілу.

«Кожна річ, що знаходиться тут, несе в собі частинку того болю і спогадів», - сказав Володимир Поляков.

На виставці згадали і завод Кредмаш, який також зазнав обстрілу того дня. Присутнім на відкритті показали уламки тієї ракети.

«Сьогодні ми маємо не лише спільну біду, ми маємо спільну мрію – це перемога. І кожен з нас на своєму місці робить все можливе, щоб її наблизити. Це величезне бажання мільйонів людей по всьому світу. Це неймовірне прагнення наших захисників, фронту і волонтерів. Це мрії наших дітей, задля яких ми зберігаємо нашу історію. Історія твориться сьогодні», - підсумував Поляков.

Виставка щодо ТЦ «Амстор» у музеї не має часових обмежень, тому кожен кременчужанин у будь-який день може відвідати експозицію, яка нагадує про терористичний акт росіян проти жителів міста, за попереднім записом у директора Володимира Полякова.


Читайте також: 27 червня: кременчуцька поетеса написала вірш про страшну трагедію в ТЦ «Амстор»

Art of War: у Кременчуці відкрили нову виставку робіт, створених у період повномасштабної війни (фото)


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация