Світ ловив мене, та не спіймав: у Кременчуці відкрили нову виставку, яку присвятили Григорію Сковороді (фоторепортаж)

838 0
Світ ловив мене, та не спіймав: у Кременчуці відкрили нову виставку, яку присвятили Григорію Сковороді (фоторепортаж)

22 грудня у кременчуцькій художній галереї відкрилась нова  виставка «Світ ловив мене…Філософія вільної України». Експозицію присвятили до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, відомого письменника, філософа та мандрівника родом з Полтавщини. Саме ж відкриття відбувалося у час, коли галерея не мала світла, проте відвідувачам це не завадило насолодитися витворами художників.

На виставці була представлена філателістична продукція із зображенням філософа і понад сотню робіт, виконаних у різних стилях, від митців Кременчука, Горішніх Плавнів, а також Полтави, Івано-Франківська та Києва. Окрім того, присутні на відкритті експозиції, побачили, як актори розігрували сценки з байок Сковороди і почули декламування його витворів.

Також відбулась презентація фільму від кременчуцьких школярів, які присвятили письменнику з Полтавщини, та композиції, запис акапели, від музиканта Сергія Горюновича.

Кременчуцька мисткиня Ольга захотіла взяти участь у виставці, тому запропонувала галереї представити її витвори, які зробила з ґудзиків.

«Я взяла збірник у бібліотеці, всі його витвори, прочитала біографію і обрала, що ось ця (картина зверху – ред.) – це смарагди та діаманти зі кришталевих вершин гір.

Друга картина також – змія та Буфон, байка у нього така є», - повідомила жінка.

За словами художниці з Кременчуцького району Марії Тристан, на створення картини її частково надихнула фраза Сковороди: «За Україну треба не вмирати, а вбивати». Також вона розповіла, що на її картині зображені душі загиблих українських військових, ангелів-охоронців, які з неба продовжують захищати країну від російських окупантів.

Виставка триватиме до 26 лютого 2023 року. Усі охочі можуть завітати до Кременчуцької художньої галереї за адресою вул. Коцюбинського, 4. Працює з середи до неділі, а години її роботи: 10:00-16:00.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация