
Сьогодні, сьомого жовтня, у Кременчуцькому музеї військової історії відбулося відкриття експозиції з роботами, які були створені у період війни. Її організатори – військовий музей та ВПУ 7.
На виставці зібрали добірки картин, постерів, малюнків, листівок від кременчуцьких митців та аматорів. Окрім того, під час заходу відвідувачі чули патріотичні вірші – експозиція охопила декілька видів мистецтва.
Так, першою свої витвори представила кременчуцька художниця Зоряна Дашко із серії «Мотанки свободи» проєкту «Код UA».
«Вони (мотанки – ред.) почалися створюватися саме в перші дні війни, тому що коли все тільки почалося відбуватися – воно відчувається дуже гостро, і в якийсь період людина відчуває це, як власний біль.
Ця серія народжувалася три місяці, кожна подія, яка приходила до нас з фронту – її треба було переосмислити, трансформувати і задати їй позитивний заряд», - розповіла Зоряна.
За словами художниці, мотанки – це сакральний образ українського народу, тому саме його вона зображувала у проєкті «Код UA».
Далі про свої роботи розповів бізнесмен Петро Снітко, який виготовляє дерев’яні постери з власним дизайном.
«Є волонтер, не знаємо ані імені, ані прізвища – безплатно роздає на блокпостах, у військових частинах, іншим волонтерам дощечки зі слоганами про війну», - поділився історією знайомства з Петром директор Кременчуцькому музею військової історії Володимир Поляков.
Як зазначили на заході, дерев’яний постер від кременчужанина висить навіть у кабінеті Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.
Під постерами розміщені таблички, які розповідають про історію їх виникнення, а також описані емоції автора під час роботи з ними.
«Майже кожна війна не обходиться без агітаційних постерів, який потім стає класикою. Мені захотілось, щоб саме наші роботи стали символом нашої війни, яку ми зараз переживаємо – нашого опору», - повідомив Петро.
Також чоловік детальніше розповів про постер у кабінеті Залужного. Як повідомив Петро, 24 серпня, під час перегляду вітання з Днем Незалежності від Головнокомандувача, вони побачили на його фоні свою роботу – плакат з написом «Ніколи не здавайся».
Його серія закінчилась на роботі «Попереду перемога», адже, як роз’яснив Снітко, у нього вичерпався творчий потенціал. Проте з подіями, які сталися не так давно, його діяльність знову відновилась. Чоловік представив публіці нові роботи, які пов’язані зі звільненням Харківщини, та з гумором підійшов до привітання з всесвітнім днем бавовни.
Потім відвідувачам представили «пророчі» роботи від кременчуцької журналістки Олени Ліпошко. Сюжети, які вона зображувала у своїх витворах – збувались, розповіли під час презентації. Журналістка намалювала смерть російського диктатора путіна і в сьогоднішній день його народження побажала йому, щоб він помер. Також авторка зобразила кримський міст, охоплений вогнем.
До речі, Олена брала участь у конкурсі на марку Полтавщини, а її малюнок потрапив у 10 найкращих робіт.
На експозиції виставили листівки від кременчуцького художника Сергія Брильова.
Місцевий митець Вадим Каторгин продемонстрував присутнім свій колаж, який раніше був представлений у Кременчуцькій художній галереї. Вадим передав музею листівки зі звільнених міст України.
Виставка триватиме приблизно 2-3 місяці, завітати до Кременчуцького музею військової історії можна за попереднім записом у директора Володимира Полякова.
Читайте також: "Путлєр геть" та "Stop the war": у Кременчуці відкрилась нова виставка художниці Зоряни Дашко (фоторепортаж)
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись