"Золота імітація" та жіночій образ: у Кременчуці відкрили нову виставку, яку присвятили Густаву Клімту (фоторепортаж)

873 0
"Золота імітація" та жіночій образ: у Кременчуці відкрили нову виставку, яку присвятили Густаву Клімту (фоторепортаж)

21 липня у кременчуцькій художній галереї відбулась виставка "Лист Клімту. Золото душі", присвячена 160-річчю від дня народження австрійського митця Густава Клімта. На ній представлені понад 40 робіт від митців зі всієї України.

За словами кураторки виставки Нігіни Стогній, ідея створення експозиції виникла на одному з арт-вечорів художників з Горішніх Плавнів.

«Ми так надихнулися його творчістю, що вирішили зробити виставку, присвячену саме Клімту», - зазначила Стогній.

До слова, Густав Клімт — австрійський художник, а його одну з найвідоміших робіт «Поцілунок» знають навіть ті, хто ніколи не цікавився живописом чи творчістю австрійця.

Головною вимогою до художників було дотримання «золотої імітації» в своїх роботах. Так, митці використовували різноманітні техніки мистецтва – від жовтого відтінку у картинах до нанесення «золота» на скульптури. Окрім живопису, на виставці була представлена серія робіт фотографа Роберта Гармидера, родом з Кишинева, який використовував світло сонця, «золотий час», у своїх фотографіях. Таким чином, Роберт зміг зобразити «золоту особливість» Клімта вже не в живописі, а в житті.

Проте на деяких роботах художники акцентували більше на зображенні жіночого образу, аніж на «золотій імітації». На експозиції представлені портрет американської співачки Біллі Айліш та зображення жінок, різних культур і націй.

«Ця виставка символізує вдячність Клімту за його чуттєві та сміливі образи. – говорить Нігіна Стогній. – За образ жінки – такий зворушливий, витончений, глибоко емоційне. Таке ставлення до жінки нас надихнуло на виставку».

Як стверджують фахівці, тема фатальної жінки, небезпечної спокусниці, була дуже популярна у час створення картини «Поцілунок».

Усі охочі можуть завітати до Кременчуцької художньої галереї за адресою вул. Коцюбинського, 4. Працює з середи до неділі, а години її роботи: 10:00-16:00. Виставку можна відвідати до 19 серпня.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация