У Кременчуці відкрили меморіальну дошку лікарю та меценату Василю Устимовичу. Фоторепортаж

824 0
У Кременчуці відкрили меморіальну дошку лікарю та меценату Василю Устимовичу. Фоторепортаж

Вчора, дев’ятого червня, у Кременчуцькій художній галереї відбулась виставка "Василь Устимович - прекрасне і корисне". На стінах музею відкрили меморіальну дошку, присвячену відомому лікарю, меценатові та засновнику Устимівського дендропарку Василю Устимовичу.

Родина Устимовичів занесена до дворянської родовідної книги Полтавщини. Устимовичі є родичами Лисенка та відомого математика Остроградського. Василь Устимович у 1888 році стає гласним Кременчуцького повітового земства, а у 1908 році – гласним Кременчуцької міської думи. Устимович виділяв кошти на лікарні та освітні заклади, серед них – Кременчуцька трикласна.

Він писав інструкції для лікарів та попечителів лікарських дільниць, сам був санітарним попечителем Пирогівської та Глобинської вольностей. А з 1889 до 1907 років – членом-«соревнователем» товариства Кременчуцьких лікарів.

У кінці 19 століття Василь Устимович отримав у спадок цегляний завод у Кременчуцькому повіті. Він продав частину землі, а на вручені кошти закупив саджанці й на площі 0,15 десятин відбулося засадження майбутнього дендропарку.

Панно створив скульптор Микола Степаненко, за графічним ескізом художниці Оксани Бойко. Над створенням такої клопіткої роботи витратили чотири місяці. Також допомогли декілька країн Євросоюзу. Наприклад, для роботи використовували австрійські фарби, а сам барельєф виконаний за нідерландськими новітніми технологіями.

Центральна частина роботи – портрет Василя Устимовича. Фотографій з його обличчям не збереглося, тому для відновлення образу використовували технології з фізіогноміки. Довелося вивчити чоловічі портрети чотирьох поколінь роду Сахно-Устимовичів.

Біля самої дошки можна побачити шестикутну цеглину з викарбуваною літерою «У».

«Коли очищали річку Сухий Кагамлик, там де був цегельний завод Устимовича, з глибини були підняті цегли. Це є антикварна річ тих часів з фірмовим знаком», - розповів спонсор проєктів та фермер Михайло Колісник.

Розміщення дошки – не випадкове, наголосив Колісник. За готелем «Кремінь» раніше стояв будинок Устимовичів. Є фотографії домівки Устимовича 1939 року у часи великої повені Кременчука, коли площа, де стоїть ялинка, була залита на метр водою, повідомив фермер.

Окрім відкриття меморіальної дошки, відвідувачі також побачили мурал, присвячений 450-річчю Кременчука – офіційний вік міста і 900-річчю – за археологічними знахідками. Автор картини – художниця Оксана Бойко.

Вже всередині музею відбувалась виставка експонатів, які пов’язані з Василем Устимовичем. Наприклад, гості могли бачити листівки з тими ж фотографіями повені, марки, картини та ще багато чого цікавого.

Під кінець заходу композитор Сергій Горюнович виконав музичну поему, присвячену Василю Устимовичу. На фоні програвався відеофільм про дендропарк та про видатну особу від режисерки Олени Горюнович. Все разом гармонічно зливалося в одну художню композицію, яка повністю розкривала особистість Василя Устимовича.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация