Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж

5 751 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж

Цього разу – в культурному плані. Але навіть на цьому заході згадали, що підприємці обох країн тісно співпрацюють.

Сьогодні, 17 листопада, о 16:00, в Кременчуцькій міській художній галереї пройшли одразу три події:

  • творчий вечір-презентація музичної поеми «Казахстан» та відзначення кременчуцького композитора Сергія Горюновича Міжнародною українсько-казахстанською премією в галузі культури й мистецтва;
  • відкриття виставки картин «Колорити Казахстану», які намалювала директорка галереї Оксана Бойко;
  • відкриття міжнародної фотовиставки міста-побратима Алітуса під назвою «Такий самий, але інший…».

Поема «Казахстан» пройшла в супроводі відеоряду, який підготувала дружина композитора. Багатьох це здивує, але настільки складні роботи почали 9 листопада цього року, і сьогодні вже є результат – повністю готовий творчий продукт. Під час презентації пообіцяли, що завтра музика з відеорядом з’явиться на Youtube, а післязавтра саму лише музику опублікують на відповідних платформах, в тому числі SoundCloud.

Тож завтра вже кожен, хто захоче познайомитися з творчістю сімейної пари з Кременчука, зможе ввести в Youtube щось на кшталт «Сергій Горюнович Казахстан» і насолодитися музикою й фотоматеріалами.

Після поеми Оксана Бойко розповіла трохи про те, чому вона вирішила взяти участь у заході та паралельно відкрити тематичну виставку «Колорити Казахстану». Пані Оксана сказала, що все завдяки тому, що вона спілкувалася з директором Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин ім. Н. А. Назарбаєва – Миколою Степаненком.

До речі, він також був на заході, оскільки саме він вручав відзнаки кременчуцькому композитору, його дружині та директорці галереї. Неочікуваним сюрпризом стало те, що Микола Іванович запропонував Оксані Олександрівні стати професоркою інституту!

Оксана Бойко добре знайома з культурою Казахстану, що показала у своїх картинах: на «Бавовняних полях» зображені люди, які тяжко працюють, а їхні кошики набиті сировиною; «Зоряне небо Казахстану» показує, як співіснують степи та засніжені гори, а «Світанок над маковим полем» дає зрозуміти, що природа створює красу набагато краще, ніж людина з її штучними клумбами.

І наостанок – «Такий самий, але інший…». Фотографії, які дозволяють зазирнути за кордон в період карантину – саме те, чого багатьом не вистачає. Це не бездушні фото, яких повно в інтернеті, адже творчість литовських фотографів не поступається вмінню українців передати відчуття присутності та всю атмосферу локації – від сучасних (майже футуристичних) мостів до давніх бункерів.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация