Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО

6 048 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО

Свого часу наше місто було майже повністю зруйноване. Сталося це в Другу світову війну під час запеклих боїв за Кременчук.

Якими ж були всім відомі нам місця Кременчука під час та до тих страшних подій?

Ось бачимо будівлю, яка своїм куполом трохи нагадує якийсь храм чи церкву. Її зруйнували німці, які відступали в 1943 році. До війни це був і Будинок спілок, і Будинок окружної профради, і Будинок піонерів і школярів. До революції 1917 року ця будівля, яка знаходилась на розі вулиць 29 Вересня й Івана Мазепи (колишня Бутиріна), мала назву Будинок Світових Суддів.

Далі бачимо всім нам знайому будівлю навпроти Палацу культури «Кредмаш», на розі вулиць Соборної та проспекту Свободи. У 1931 році сталася масштабна повінь і вода доходила, як бачимо, аж туди. Сама будівля була реконструйована після війни і майже не втратила свого початкового вигляду.

А ось і центральна частина міста – ріг сучасних Соборної та вулиці Перемоги, де знаходиться Кременчуцький краєзнавчий музей. Як бачимо, війна музей знищила, але сама будівля вистояла.

Трохи подивитися ліворуч – той самий банк біля музею, який лише дивом не постраждав від жахів війни. Він так само, як і сто років тому, зберігає свій споконвічний вигляд. Звичайно ж, що без російського герба виглядає він куди привабливіше.

Тепер подивимось на Олександрівську вулицю, яка нині називається Першотравневою. Сто років тому тут знаходилась Базарна площа, де продавали свіже молоко усміхнені бабусі, а чоловіки їхні торгували смачнющою рибою. На дорозі видно навіть рейки трамвая, які вели до залізничного вокзалу Кременчука.

Наостанок пройдемося до самого вокзалу. Поки його не зруйнувала німецько-радянська війна, наш залізничний вокзал по праву вважався одним із найкращих в усій імперії, а згодом і в СРСР.

 

Фото: okrain.net.ua

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация