Кременчуцького хокеїста Денискіна дискваліфікували за расизм на рік

1 818 0
Кременчуцького хокеїста Денискіна дискваліфікували за расизм на рік

Дисциплінарна рада Міжнародної федерації хокею (IIHF) відсторонила від участі в іграх на рік нападника Кременчука та збірної України Андрія Денискіна.

Про це повідомляється на офіційному сайті IIHF.

Дискваліфікація пов'язана з проявом расизму, що стався 26 вересня 2021 року в матчі Української хокейної ліги між Кременчуком та Донбасом (3:2). Після бійки на 36-ій хвилині зустрічі кременчуцький форвард зобразив руками, ніби він почистив та з'їв банан.

Цей жест був звернений до 24-річного темношкірого американського хокеїста Джейлена Смерека, який захищав на той час донецький хокейний клуб.

"Расистським жестам, коментарям чи діям немає місця в хокеї або будь-де. Дії Денискіна цілком неприпустимі. Хоча він уже відбув усунення від участі в 13 іграх своєї команди, комісія визначила, що потрібен ще один період усунення. Денискіна відсторонено на один рік від участі у всіх заходах, санкціонованих IIHF", – заявив очільник Міжнародної федерації хокею Люк Тардіф.

Додамо, що за цей жест Денискін отримав покарання на три матчі обов'язкової дискваліфікації та ще 10 ігор - додаткової. 

Згідно з Дисциплінарним кодексом Федерації, компенсація у випадку з демонстрацією расистських жестів становить 5000 гривень за гру. Тобто Денискіну потрібно було б заплатити 50 тисяч гривень, аби уникнути додаткової дискваліфікації на десять зустрічей. Однак гравець цього не зробив і вийшов на лід через 13 ігор після дискваліфікації.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация