Хокеїсти клубу «Кременчук» у запеклій боротьбі поступились своїм колегам «Донбасу». ФОТО+ВІДЕО

928 0

Про це повідомляє прес-служба кременчуцького клубу.

На спортивній арені комплексу "Айсберг" учора, 15 лютого, відбувся матч 36-го туру регулярного чемпіонату ВХЛ, в якому "Кременчук" приймав другу команду в турнірній таблиці – "Донбас".

Гості в запеклій боротьбі були сильнішими 5:4. Незважаючи на поразку, кременчужани зберегли лідерство в турнірній таблиці УХЛ.

ХК "Кременчук" підійшов до останньої в сезоні гри з Донбасом з 12-матчевої переможної серії. Донбас останній матч у чемпіонаті програв Кривбасу (2:3), і в останніх шести поєдинках зазнав три поразки. У тому числі дві від Кременчука (0:3 і 1:6).

Після поразки від Кривбасу Донбас звільнив тренерський штаб команди на чолі з Анатолієм Степанищевим.

Виконуючим обов'язки головного тренера став спортивний директор клубу Сергій Вітер, а через кілька днів у тренерський штаб увійшов український фахівець Ігор Чібірьов, декілька років тому працював у тренерському штабі фарм-клубу донеччан у російській Молодіжній хокейній лізі — Молодої Гвардії. Втім увійшов не як головний тренер, а як асистент Сергія Вітера.

Також в останні дні УХЛ Донбас підписав двох білорусів — захисника Максима Каменькова, нападника Олексія Автаєва і повернув з "Білого Барса" форварда Сергія Бабинця.

Склад

У складі Кременчука, порівняно з останньою зустріччю команд, відбулося буквально кілька змін. Захисника Олександра Дегтярьова поміняли місцями з Віталієм Андрейківим. Дегтярьов зайняв місце в першій парі оборони з Андрієм Башком, а Андрейків відправився в четверту до Олексія Мельникову.

Також через травми на Єврочеленджі  черговий раз у сезоні вибув один з ключових нападників команди Юрій Петранговський. Зате повернувся Георгій Кіча, який зайняв місце на краю другої ланки, а Владислав Гаврик закрив місце травмованого Петранговского у третій трійці.

У Донбасу з вищеназваних причин, а також у зв'язку з травмою захисника Всеволода Толстушка та дискваліфікації нападника Дениса Кочеткова змін у складі виявилося набагато більше.

У порівнянні з останнім матчем проти Кривбасу незмінними залишилися тільки дві пари оборони: Олександр Сирей вийшов з Ігорем Кугутом, а Денис Петрухно з Олександром Побєдоносцевим.

Місце Кочеткова в першій ланці зайняв Шаміль Рамазанов, а ось новачок команди захисник Максим Каменьков у заявці Донбасу був відсутній.

Хід матчу

Старт поєдинку для оновленого Донбасу не вдався. Вже на другій хвилині Віталій Кирющенков по лівому борту вкотився в зону Донбасу і кидком з гострого кута змусив помилитися Євген Царегородцева – 1:0.

Через пару хвилин Донбас отримав можливість відігратися, але не реалізував більшість, а потім уже Кременчук отримав чисельну перевагу, причому у форматі п'ять на три. Але шикарною можливістю збільшити відрив у рахунку підопічні Дмитра Підгурського не скористалися.

Ближче до другої половини періоду Донбас перехопив ініціативу і двічі заробив більшість – спочатку пішов Олексій Мельников, а за 30 секунд до перерви на лаву штрафників відправився Артем Гніденко.

Саме видалення дозволило Донбасу зрівняти рахунок відразу після перерви. Захисник Олександр Сирей потужним клацанням від синьої лінії відкрив рахунок своїм голом за "Донбас" — 1:1. Майже відразу Бондарєв вивів "Донбас" уперед — 1:2.

Щастя гостей тривало недовго — Віталій Кирющенков кинув від синьої лінії, а Артем Гніденко зіграв на добиванні, зрівнявши рахунок — 2:2.

Віктор Захаров та Євген Нікіфоров могли знову виводити вперед Донбас, але не реалізували виходи один в один. Кременчук відповів голом — Владислав Гаврик опинився один перед воротами Царегородцева і класно кинув над лівим плечем голкіпера — 3:2.

Майже відразу Царегородцев ледь не пустив «метелика» після кидка Іллі Коренчука, але голкіпера Донбасу врятував захисник Володимир Алексюк, який зупинив шайбу на лінії воріт.

У результаті величезна кількість вилучень і нервозність хокеїстів перетворила гру парад помилок.

Два видалення у складі Кременчука, та захисник Олександр Сирей робить хет-трик від синьої лінії. Потім слідують два видалення у складі Донбасу, під час яких травму отримав Євген Царегородцев і не зумів продовжити гру.

Його замінив Богдан Дяченко і тут же Микита Буценко втік у контратаку на ворота Едуарда Захарченка в меншості — 3:4 !

У цьому ж епізоді центрфорвард Донбасу також отримав травму і відправився в роздягальню.

Реалізувати більшість Кременчуку не вдалося, але в рівних складах Віталій Кирющенков знову зрівняв рахунок, оформивши дубль і закинувши першу шайбу в цьому матчі Богдану Дяченку — 4:4.

У третьому періоді гра заспокоїлася, і в підсумку вирішальним став фактор вилучень.

На відміну від Кременчука, Донбас не допустив помилок і скористався чисельною більшістю, щоб закинути п'яту шайбу. У другій половині періоду після видалення Володимира Вариводи за затримку гри Шаміль Рамазанов кинув, а Олег Шафаренко додав з п'ятачка — 4:5.

До кінця матчу Кременчуку так і не вдалося відігратися, навіть знявши голкіпера, замінивши його шостим польовим гравцем.

Підсумки матчу

Донбас здобув першу в сезоні і лише другу в історії виїзну перемогу над Кременчуком.

Кременчук перервав свою 12-матчеву переможну серію.

Донбас набрав 87 балів і наздогнав Кременчук у турнірній таблиці, але залишився на другому місці. В особистих зустрічах Кременчук набрав більше очок (13 проти 11) і зберігає лідерство в УХЛ.

Наступний матч ХК Кременчук зіграє 18 лютого у Кривому Розі проти «Кривбасу». Початок поєдинку о 17:30.

«Кременчук» - «Донбас» - 4:5 (1:0; 3:4; 0:1)

Судді: А. Глуховський, А. Гладченко, А. Перетятько, А. Корепанов

Кременчук: Захарченко (Петленко). Башко – Дегтярьов, Ісаєнко – Ігнатенко, Романенко – Варивода, Мельников – Андрейків. Коренчук – Кузьмик – Слиш, Кіча – Гніденко – Кирющенков, Гаврик – Гриценко – Коваленя, Чернишенко – Карпенко – Чорний.

Донбас: Царегородцев (Дяченко з 33:23). Сирей – Кугут, Яковлевс – Алексюк, Побєдоносцев – Петрухно, Автаєв – Григор'єв. Рамазанов – Шафаренко – Нікіфоров, Благой – Захаров – Голденков, Лялька – Буценко – Бабинець, Німенко – Бондарєв – Єгоров.

Шайби: 1:0 - Кирющенков (Кіча), 01:22, 1:1 - Сирей (Кугут, Рамазанов-більш), 20:42, 1:2 - Бондарєв (Єгоров), 22:16, 2:2 - Гніденко (Кирющенков), 23:54, 3:2 - Гаврик, 30:42, 3:3 - Сирей (Побєдоносцев-більш. 5Х3), 31:07, 3:4 - Буценко (менше і менше), 32:58, 4:4 - Кирющенков (Ігнатенко), 36:40, 5:4 - Шафаренко (Рамазанов, Кугут-більш), 53:36.

Штраф: 14 -14 (+10)

Кидки: 23 - 30