Не правосуддя, а знущання! Як бездоказово обвинувачені кременчужани стали свідками демонстрації судом своєї "неупередженості"

1 710 0
Не правосуддя, а знущання! Як бездоказово обвинувачені кременчужани стали свідками демонстрації судом своєї "неупередженості"

Поки в Україні триває війна, розв'язана росією, своя особиста війна з сучасною системою правосуддя продовжується зі стін СІЗО, де вже дев'ятий рік поспіль перебувають троє бездоказово обвинувачених кременчужан. На цьому "судовому полі бою" чоловіки, серед яких директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, продовжують боротися за справедливість, за свої права, які постійно порушуються і свою свободу, яка попри відсутність реальних причин, їм наразі обмежена.

На іншому кінці рингу - прокуратура, яка роками відчайдушно ламає і без того кволу судову гілку. Це реалії нашого життя і відчайдушної боротьби за правду.

Щодо останніх новин по кримінальній справі, яка тягнеться з 2014 року, то адвокат Олександра Мельника, Руслан Лазоренко, вкотре констатував - під час розгляду кримінального провадження не дотримується ні його принципи, ні Конституція України, ні Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод. 


Адвокат Руслан Лазоренко 

Натомість ми бачимо, що фактично відбувається катування підзахисних у спосіб свавільного тримання під вартою, додав адвокат. І нагадав, що на сьогоднішній день Європейським судом з прав людини по цій справі винесено чотири рішення, якими констатовано незаконність тримання підзахисних під вартою і порушення строків розгляду справи.

Але на ці рішення, як і на здоровий глузд узагалі, представники прокуратури й судді, здається, плювати хотіли. Тим паче, коли останні закривають очі на порушення, які у цій справі кишать із самого її початку. 

На останньому із засідань, обвинувачені стали свідками чергового незаконного впливу й упередженості.

"Коли була оголошена перерва у судовому засіданні, наші підзахисні знаходилися ще на зв'язку і вони побачили, що з Пирятинського районного суду їх запрошують до відеоконференції. Вони прийняли це запрошення і включилися [...] Вони побачили, що після того, як була оголошена перерва у судовому засіданні, в залі судового засідання залишилися дві професійні судді, один присяжний і секретар. Інших присяжних у залі судового засідання не було. Прокурор у протипроцесуальний спосіб почав переконувати присутніх, що докази, які він додає свідчать про винуватість кременчужан...", - розповідає адвокат і додає, що це є явним порушенням чинного законодавства України, Конституції, Конвенції, а також прямих обов'язків прокурора, оскільки він не може здійснювати незаконний вплив ні на суддів, ні на присяжних. Також це є порушенням з боку професійних суддів і присяжних, адже має ознаки недотримання ними раніше наданої присяги.

Обвинувачені заявили суддям відвід і ті автоматично відмовили, оголосивши при цьому тільки резулятивну частину, відмовившись давати будь-які пояснення. 

З приводу вказаних обставин був заявлений відвід і прокурору з секретарем судового засідання, при цьому знову ж наголошувалося про їх упередженість, про недотримання ними Конституції України, норм КПК, а також Кодексу відповідної етики працівників. 

Але і прокурор відмовився давати будь-які пояснення оскільки за його словами були відсутні відповідні записи. Водночас вони були, проте суд відмовив захисникам у їх дослідженні. 

"На жаль, ми констатуємо, що відсутнє правосуддя у даному кримінальному провадження. Судді й присяжні не демонструють його, не демонструють своєї неупередженості, своєї справедливості, об'єктивності під час розгляду даного кримінального провадження. Усі ці дії свідчать про порушення присяги й чинного Законодавства України", - підсумував Руслан Лазоренко. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация