Нардепівська слідча комісія з питань розслідувань вбивств ексмера Кременчука та судді їде в Полтаву. Ламатимуть судову гілку влади, прикриваючись мандатом?

1 614 0
Нардепівська слідча комісія з питань розслідувань вбивств ексмера Кременчука та судді їде в Полтаву. Ламатимуть судову гілку влади, прикриваючись мандатом?

Парламентська тимчасова слідча комісія з питань розслідувань вбивств ексмера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка проведе виїзне засідання у Полтаві.

Нардепи, які самовільно одягли на себе судівську мантію та зухвало перелізли з однієї гілки влади на іншу, планують сьогодні зустрітися зі слідчими, представниками прокуратури та судовою адміністрацією і з'ясувати обставини слідства та судового розгляду. 

Нагадаємо, захисники обвинувачених неодноразово наголошували на тому, що створення такої тимчасової слідчої комісії Верховної ради з-поміж депутатів (тим паче кременчуцьких, а відтак зацікавлених у цій справі), відбулося всупереч закону України про тимчасові слідчі комісії, а сама ініціатива має на меті ніщо інше, як тиск на суддів і обвинувачених, які бездоказово перебувають у СІЗО вже восьмий рік.


"Загалом щодо розгляду цієї кримінальної справи, то на протязі цих місяців після початку військової агресії з боку російської федерації проти України, слід зазначити, що засідання йдуть, але вони йдуть постійно в режимах відеоконференцій це значно ускладнює судовий розгляд, у зв'язку з поганим зв'язком і перешкодами іншого характеру...", - розповідає адвокат Олег Миронов і додає, що це не дає можливості використати повний робочий день для засідань. 

Тим не менш, за словами адвоката, по справі вже допитані всі свідки зі сторони обвинувачення й наразі почалося дослідження письмових доказів з її боку.

З приводу ситуації теперішньої на судовому полі та знову ж таки про ініціативу нардепів "вивчити" обставини справи, створивши тимчасову слідчу комісію, захисник Олег Миронов каже наступне: 

"За час цей, з лютого місяця вже неодноразово продовжено, як ми вважаємо незаконно, запобіжний захід всім обвинуваченим і загальний термін тримання під вартою наших підзахисних уже перевищує вісім років. Тобто, за так званим Законом Савченко, люди, які є невинуватими згідно Конституції законодавства України вже відбули покарання, яке дорівнює 16 років, а це перевищує максимальну межу покарання за особливо тяжкі злочини. При тому, що вони в дійсності не причетні до вказаних злочинів.

Продовжено дію тимчасової слідчої комісії ВР України з приводу обставин розслідування кримінальних правопорушень відносно мера міста Кременчука Бабаєва та судді Автозаводського суду Лободенка Олександра Станіславовича. 

Ми зверталися до Ради суддів України, до Вищої ради правосуддя і до Верховного суду і намагалися звернути увагу, що створення такої тимчасової комісії є порушенням закону, оскільки не можуть створюватися комісії щодо судових проваджень, які знаходяться на розгляді в судах.

Нам відповідали, що предметом розгляду дослідження тимчасової слідчої комісії не є судове провадження, а є обставини саме досудового розслідування.

Натомість я думаю, що багато людей бачили у відкритих джерелах засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, а також постанови Верховної Ради, щодо подовження дії та звіт цієї комісії, де зазначається дещо протилежне що комісія не тільки хоче досліджувати обставини досудового розслідування, але і обставини розгляду справи в судах. У тому числі вони звертаються до судів, мають намір відвідувати суди для того, щоб з'ясувати яким чином розглядається дана судова справа ця і яким чином дотримується закон і таке інше...

Але з метою встановлення цих всіх обставин тимчасова слідча комісія звертається до прокуратури, звертається до судової адміністрації, звертається до поліції. Але...".

Але не запрошує сторону захисту, таким чином, виявляючи свій завідома упереджений підхід до дослідження обставин даної справи та односторонність. На погляд адвокатів, фактично вони (тимчасова комісія нардепів - авт) цим самим виявляють дійсну мету створення і діяльності комісії, а саме тиск на суд, який розглядає цю справу. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация