Слідство ведуть нардепи? Що забули Шаповалов, його племінник та інші на судовій гілці влади, або Про черговий тиск у кременчуцькій справі

1 227 0
Слідство ведуть нардепи? Що забули Шаповалов, його племінник та інші на судовій гілці влади, або Про черговий тиск у кременчуцькій справі

Ще на пів року в Верховній Раді продовжили роботу створеної на початку року Комісії з питань розслідування резонансних вбивств - мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка, які сталися у нашому місті вісім років тому. 

Це рішення по проєкту постанови Верховної Ради, яке опубліковане на офіційному сайті парламенту 29 липня. 

Там йдеться, що після шести місяців роботи комісії, звіт про виконану роботу буде заслуханий на пленарному засіданні ВР. Вам не здалося - таким чином можновладці фактично "забирають у суддів їх гілку влади", що Конституцією України вважається недопустимим.

"Відповідно до закону (ч.1 ст. 121 КУ), делегування функцій судді, а також привласнення функцій судді іншими органами чи посадовими особами не допускається, у тому числі Верховною Радою України", - підкреслив адвокат Олександра Мельника Руслан Лазоренко.

Він додав, що Конституція України та Закон України гарантують незалежність і недоторканність судді. Але, навіть при наявності цих  гарантій, цю незалежність у суддів, виявляється, можуть забрати "пташки з іншої владної гілки", принаймні це ми зараз бачимо.

Бачимо ми яскравий приклад крадіжки функцій судді можновадцями, серед яких, як не дивно, "майорять" кременчуцькі парламентарі. Роль так званих "позасудових слідчих", нагадаємо, взяли на себе нардепи Олексій Мовчан і Юрій Шаповалов. 

Захисники у свою чергу наголошують, що створення Тимчасової Слідчої комісії Верховної Ради з числа депутатів відбувалося всупереч Закону України про Тимчасові слідчі комісії й сама ініціатива має на меті ніщо інше як тиск як на суддів, так і на обвинувачених:

"При цьому, відповідно до ч.4 ст. 4 Закону України про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради [...] Слідча комісія не може утворюватися з питань: 

    1. Здійснення правосуддя судом.
    2. Встановлення наявності чи відсутності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення...". 

На сьогодні кримінальне правопорушення розглядається судом. Фактично, це є втручання у діяльність правосуддя. Це втручання у діяльність судді та суду. Крім того, ми вважаємо, що це є втручання і здійснення тиску, як на обвинувачених, так і на їх захисників...", - зазначив адвокат. 

При цьому Руслан Лазоренко звернув увагу, що в документах депутатсько-слідчої комісії ставиться питання про витребування інформації від суддів, від інших посадових і службових осіб. За його словами, це взагалі пряме порушення Конституції України, у якій зазначається, що вплив на суддю заборонений (підкреслюємо). 

Тим часом, вже майже восьмий рік у СІЗО знаходяться троє чоловіків, які категорично не визнають себе причетними до скоєння тяжких злочинів.

Усі ці роки змінювалися суди і суддівські колегії, з кременчуцьких бранців Феміди всіляко вибивали і вичавлювали необхідні визнання. Проте справа сьогодні практично не просувається. У різних судах, усі ці роки справа просто ходить туди-сюди. Станом на сьогодні розглядати кримінальну справу продовжує суд присяжних у Пирятині.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация