Восьмий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО. Пирятинський райсуд відмовляється повертати розгляд справи у законне русло

1 595 0
Восьмий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО. Пирятинський райсуд відмовляється повертати розгляд справи у законне русло

Цього тижня в Пирятинському районному суді продовжився розгляд справи кременчужан, яких без найменших реальних доказів звинувачують у двох злочинах майже 8-річної давнини — вбивстві колишнього мера міста Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка.

Розгяд справи йде фактично по колу, адже розглядати цю справу бояться всі суди в Полтавській області, принаймні так здається і зрозуміло чому. Бо доказів реальної провини людей, які сидять у клітках в СІЗО вже понад 7 років - не було й немає, натомість є ймовірний тиск на суддів "зверху", "збоку" і "навкруги". 

На самопроголошеному прокурорами, які, нагадаємо, забажали порушити порядок вивчення доказів, етапі - у суді міста Пирятин, завершився допит так званого свідка Ігоря Пасічного.

На думку авдоката Олександра Мельника Олега Миронова, все взагалі дивно, адже у даного суду були відсутні якісь підстави для кваліфікації цієї особи, як свідка, тим паче, як свідка обвинувачення.

"Ігоря Пасічного допитував за власною ініціативою суд і за весь період допиту Пасічного, він декілька разів змінював і доповнював свої показання.

Позиції сторони захисту відомо щодо цього свідка, що він був примушений до давання таких завідома неправдивих показань. Але оцінка їм буде надана, звісно, за результатами розгляду справи, якщо цей суд спроможний буде дійти до цього результату.

Натомість, уже сьогодні можна сказати, що на переконання сторони захисту, було грубо порушено закон з точки зору самого факту його допиту, оскільки у даного суду були відсутні якісь підстави для кваліфікації цієї особи, як свідка, як свідка обвинувачення і сам по собі факт допиту цього свідка є виходом за межі обвинувачення, які наразі розглядаються цим судом. Оскільки, наразі розглядаєтсья обвинувальний акт 2015 року", - розповів адвокат і додав, що згідно цього обвинувального акту Ігор Пасічний є одним із обвинувачених. 

Сьогодні ж суд досліджував інші обставини - тобто Ігор Пасічний давав показання згідно іншого обвинувачення, і викладав обставини іншого обвинувального акту, який судом не досліджувався. І все це, як вважає сторона захисту, є взагалі нонсенс! 

"Це наслідки систематичних і грубих порушень процесуального закону з боку суддів, які розглядають цю справу в даному суді. Незважаючи на те, що сторона захисту постійно намагається все ж таки повертати судовий розгляд у законне русло і звертає увагу суддів на неприпустимість таких порушень.

Але. 

На жаль, відповідні аргументовані позиції та доводи сторони захисту ігноруються", - додає Олег Миронов. 

Адвокати вважають, що показання Ігоря Пасічного є очевидно недопустимими, внаслідок того, що були отримані з грубим порушенням процесуального закону і конституційних прав обвинувачених. 

Сюжет із зали суду від 12 квітня 2022 року - 15.17 хв. 


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация