Як швидко "перевзуваються" судді на Полтавщині? Йде восьмий рік бездоказового тримання кременчужан у СІЗО (відео)

1 397 0
Як швидко "перевзуваються" судді на Полтавщині? Йде восьмий рік бездоказового тримання кременчужан у СІЗО (відео)

Цього тижня в Крюківському районному суді по відеозв'язку з Пирятинського райсуду йде засідання по справі кременчужан, яких бездоказово, зухвало, віроломно й водночас вигідно для когось звинувачено у двох вбивствах, що сталися 2014 року в нашому місті.

На даний час справедливих зрушень у справі немає, як і не було раніше. Справу вже кілька років перекидають з одного суду до іншого в межах Полтавщини, і жоден із них не може поставити в ній логічну й справедливу крапку та припинити це масштабне порушення прав людини і загалом беззаконня в законі. 

З останного, що нам стало відомо від колег із телекомпанії "Візит", - нове й відверто дивне рішення виніс Пирятинський районний суд, підтримавши суд присяжних стосовно продовження запобіжного заходу у вигляді тримання пiд вартою всім трьом кременчужанам ще на два місяці.

Шок? Ні, це гнила від коріння судова система.

І таке рішення колегія суддів ухвалила, попри те, що на початку 2022 року аналогічне рішення суду присяжних стосовно міри запобіжного заходу для затриманих викликало у двох із них незгоду.

Тоді, нагадаємо, вони висловили окрему думку, що за всіма доведеними доказами за матеріалами в цій справі є факт порушення всіх можливих строків тримання під вартою, адже затримані перебувають у СІЗО (без вироку!) вже майже вісім років. 

"Обвинувачений Мельник О.О., Крижановський О.П. та Куник I.A. не повинні бути заручниками такої ситуації та нести відповідальність за надмірну тривалість судового провадження", - вважали тоді судді Пирятинського райсуду. 

Тепер же, як бачите, судді також перевзулися у більш зручне взуття, "освячене прокурорами", підтримавши рішення присяжних. 

На одному з останніх засідань бранці Феміди та їх захисники подали клопотання про відвід усьому складу присяжних.

"Я вважаю, що суд присяжних має ознаки замовлення, зокрема депутатом із проросійської політичної партії "ОПЗЖ" Плужника, і фактично це визнали самі судді Пирятинського райсуду у своїй заяві до Вищої ради провосуддя. Тому довіряти цьому суду не можна", - заявив у суді адвокат Олександра Мельника Руслан Лазоренко і додав, що це все викладається також у тому, що стосовно попреденьої ухвали була окрема думка суддів.

Що змінилося за два місяці? В Олександра Мельника, як і Олександра Крижановського, яким без вироку і без доказів поставили клеймо злочинців, є підстави зазначати про недовіру суду. Адже ці обставини викликають сумніви в неупередженості суддів, вважає захисник Максим Василишин. 

Втім Пирятинський склад суду присяжних навіть не вийшов у нарадчу кімнату, відразу відмовившись розглядати таке клопотання. Після чого сторони процесу взялися до обговорення вже встановленого раніше судом порядку вивчення речових доказів і матеріалів, який, за словами захисників, прокурор вирішив змінити.

Замість того, щоб сторони процесу вивчали всі докази та матеріали, а вже потім перейшли до допиту свідків, пан Москаленко забажав розпочати з допиту ексобвинуваченого Ігоря Пасічного, якого вже доставили до суду. 

У суді Пасічний, який, згідно з ухвалою суду, кілька років тому почав добровільно співпрацювати з правоохоронними органами, яких, до речі, колись обвинувачував у тиску та навіть у шантажі, почав розповідати ту ж саму, що й кілька років тому, історію "Як усе було", авторами якої є представники прокуратури з бурхливою фантазією. 

Однак говорити сфабриковану і за відсутності доказів сиру правду на камеру Ігорю Пасічному не хотілося, тому під приводом великого страху за своє життя він клопотав суд про закритий формат судового засідання, а саме - без кореспондентів телеканалу "Візит". Обгрунтовано? Ні. Як і рішення, які приймаються судами Полтавщини останні вісім тяжких для кременчужан років. 

Через повітряну тривогу засідання не вдалося завершити.

Сьогодні засідання суду продовжується. 

Сюжет із зали суду від 16 березня 2022 року - 20.10 хв. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация