Без вироку, без доказів, без вини... Термін тримання кременчужан у СІЗО має всі ознаки надмірності - судді Пирятинського райсуду

2 758 0
Без вироку, без доказів, без вини... Термін тримання кременчужан у СІЗО має всі ознаки надмірності - судді Пирятинського райсуду

Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання пiд вартою відносно Мельника Олександра Олексійовича та всіх інших затриманих задовольнити... Це останнє, чергове стабільно необгрунтоване, що порушує всі права, рішення по кременчуцькій справі, яка розглядається вже вісім років поспіль різним судами Полтавщини.

Цього тижня суд присяжних у Пирятині розглядав можливість зміни обрання запобіжного заходу для обвинувачених, до речі, без жодних доказів, у справі вбивства ексмера Кременчука, що сталося у 2014 році і розслідування якої в судах триває й нині. 

За тим, що вирішив суд, – такий термін тримання під вартою обвинуваченим знову продовжено на два місяці, й так уже – вісім років.

Втім цього разу при розгляді питання є зміни. До чергового рішення суду про тримання затриманих під вартою всупереч усім нормам законодавства, вже двоє суддів цього районного суду виклали свою окрему думку.

Й в останній наголосили на такому. Судді Пирятинського райсуду звернули увагу на те, що протягом досить тривалого часу, з 24.02.2015 по 14.11.2021 років (а це майже 7 рокiв), по даній справі так i не було ухвалено остаточного рішення суду, а саме вироку. Проведений ними аналіз матеріалів справи показав, що деякі судді самоусунулися від здійснення правосуддя в даному кримінальному провадженні, задовольняючи безпідставні самовідводи та відводи.

"Дана ситуація фактично призвела до того, що роками продовжувана робота з розгляду кримінального провадження та встановлення обставин справи проведена марно й Пирятинський районний суд Полтавської області за нормами кримінального процесуального закону з 15.11.2021 (дати надходження справи до суду) почав судовий розгляд цієї справи спочатку.
Обвинувачений Мельник О.О., Крижановський О.П. та Куник I.A. не повинні бути заручниками такої ситуації та нести відповідальність за надмірну тривалість судового провадження," - вважають судді Пирятинського райсуду. 

А  головне в тому, що відбувається, – за всіма доведеними доказами за матеріалами є факт порушення всіх можливих строків тримання під вартою, адже затримані перебувають у СІЗО (без вироку!) вже майже вісім років. 

"За практикою ЄСПЛ така тривалість тримання обвинувачених пiд вартою має ознаки надмірності, які держава Україна зобов'язалась усувати настільки, наскiльки це можливо, щоб забезпечити особi такий попередній юридичний стан, який вона мала до порушення Конвенцiї та протоколів до неї.

Закон в окремих випадках допускав звуження прав особи на свободу, але він не дозволяв катування в спосіб свавільного утримання особи пiд вартою за межами будь-яких розумних строків.

3 метою недопущення порушення прав обвинувачених щодо обмеження їх свободи у зв'язку з надмірним триманням їх пiд вартою вважаємо, що продовжений обвинуваченим Мельнику О.О., Крижановському О.П. та Кунику I.A. строк дiї запобіжного заходу у вигляді тримання пiд вартою на період судового розгляду справи є таким, що не узгоджується з національним законодавством, практикою i нормами ЄСПЛ", - зазначають і підкреслюють судді Пирятинського районного суду. 

І це все дійсно так і є, і про це неодноразово зазначали як самі затримані, так і їхні захисники, а найголовніше - сам Європейський суд з прав людини. Але це все ігнорувалося суддями районних судів Полтавської області, адже вказівки "когось там іншого зверху" стали для них головнішими за закон і змусили так просто забути про свою роль у судовому процесі, про те, що повинні здійснювати правосуддя, а не бути пішаками в грі великих королів. 

Цього разу в грі нові фігури й це суд присяжних, адже вони, тільки розпочали судовий розгляд, повіривши прокурорам та їх абстрактним "ризикам", і проігнорували все, що казали адвокати.

Водночас для них взагалі не є можливою зміна запобіжного заходу на інший, за наявності у справі всього лише номера статті - 115 ККУ, навіть коли вона не підтверджена фактично нічим конкретним. 

Це все взагалі схоже на чергові танці з бубном навколо повністю сфабрикованої справи прокурорами, які з року в рік, із одного суду до іншого носять одну й ту саму папку з "доказами", які видумані, мотивами, які сфабриковані, та взятими з неба ризиками зміни запобіжного заходу, а також з аналогічними текстами для виступів, де змінюється лише дата. 

Тим часом невинні люди роками сидять у клітках, очікуючи змін та того, що правосуддя повернеться до них обличчям, а не спиною. 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация