Неволя ціною десяти хвилин "уваги"? Восьмий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО, або Про чергове свавілля

2 444 0
Неволя ціною десяти хвилин "уваги"? Восьмий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО, або Про чергове свавілля
У Пирятинському районному суді продовжився розгляд справи за фактом убивств далекого 2014 року, в яких уже восьмий рік звинувачують кременчужан, вина яких не підтверджена жодними реальними доказами. Наголошуємо - реальними, а не сфабрикованими. 

Прокурори продовжують ламати й без того крихку нашу "судову систему" й силоміць душити й так неідеальне правосуддя. Це реалії нашого життя і відчайдушної боротьби за правду. Вже більше 7 років затримані, серед яких знаходиться і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, без жодних доказів своєї провини перебувають під арештом у камері Полтавського СІЗО. 

Сьогодні бранцям Феміди ще на два місяці продовжили термін тримання під вартою. Пирятинський суд, який вкотре побачив у цій справі якісь ризики, пов'язані зі змінами кременчужанам запобіжного заходу, обмежився лише 30-ма хвилинами, щоб вирішити подальшу долю громадян і попри відсутність підстав обмежити їм волю. 

За словами адвоката Олександра Мельника Руслана Лазоренка, на засідання не прибув захисник одного з підозрюваних - Ігоря Куника, про що завчасно попередив суд. Суд же не забезпечив Ігоря Куника іншим адвокатом і попри це рішення щодо продовження всім затриманим терміну тримання під вартою було Фемідою розглянуто і прийнято.

"Суд пробув у нарадчій кімнаті 30 хвилин, тобто на кожного підзахисного він виділив по 10 хвилин", - зазначив Руслан Лазоренко і звернув увагу на те, що у своєму клопотанні (про зміну запобіжного заходу) захисники ставили питання про дослідження томів справи, які свідчать про відсутність обгрунтованості підозри й про відсутність ризиків.

"Але суд виділив кожному по 10 хвилин. Чи можна за ці хвилини дослідити документи й надати їм оцінку, обговорити з присяжними і суддями ті питання, що вирішуються в постановленні ухвали? Суд, вийшовши з нарадчої кімнати, оголосив три ухвали (резолютивну частину), зазначивши, що задовольнив клопотання прокурора, і продовжив усім підзахисним термін тримання під вартою до 17 березня 2022 року", - додав адвокат і підсумував, що наступне судове засідання відбудеться 2 лютого 2022 року, попри те, що раніше була погоджена інша дата - 26 січня, 27 січня та 28 січня цього року.

На що головуюча суддя сказала, що один із присяжних прибути на засідання в ці дні не зможе, відмовившись надавати адвокатам відповідь, чому. Після цього вона тишком-нишком і без поклону вийшла із зали суду. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід. 

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід. 

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

Потім справу знову почав розглядати Київський райсуд, який не зміг зібрати присяжних і справа знову направилася до Полтавського апеляційного суду, звідки її відправили до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України в місто Київ, який повернув її назад.

Згодом розгляд справи передали до Новосанжарського районного суду, де також було увхалено самовідвід. Справу тепер розглядає райсуд міста Хорола. Згодом суддям було заявлено відвід і справа перейшла в Пирятинський райсуд. 


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация