Восьмий рік боротьби за справедливість. Хорольський райсуд не буде розглядати справу кременчужан

799 0
Восьмий рік боротьби за справедливість. Хорольський райсуд не буде розглядати справу кременчужан

У районному суді міста Хорол справа кременчужан, яких без жодних реальних, а не надуманих і вигаданих доказів вини обвинувачено 8 років назад у тяжких злочинах, розглядатися не буде. 

Судді ухвалили відвід, заявлений їм сьогодні стороною захисту і про це стало відомо від представника адвоката Олександра Мельника - Руслана Лазоренка.

До цього ж моменту, суддям та сторонам представили суд присяжних, якими мала ця справа розглядатися по суті, але з сімох присяжних до суду прийшли тільки шестеро - один з них написав письмову заяву, що через стан здоров'я не може брати участь в справі. Далі ж цікавіше. Прямо в залі суду п'ятеро інших присяжних заявили самовідвід спираючись на різні особисті обставини (хвороба, робота тощо) на що отримали добро.

Після відвідин нарадчої кімнати, щоб провести авторозподіл і обрати нових присяжних, колегії суддів заявив відвід один із представників сторони захисту Руслан Лазоренко. Він аргументував свою заяву тим, що суд перейшов до інших питань, проігнорувавши клопотання адвокатів про відвід групі прокурорів, яке було заявлено декілька засідань тому. 

Суд задовільнив заяву адвокатів.

"Справа буде передана канцелярії, але оскільки в цьому суді відсутня достатня кількість суддів для формування колегії суддів, то справа буде направлена в Полтавський Апеляційний суд".

Тепер кримінальну справу, яка є прикладом порушення всіх існуючих прав людини, буде передано в канцелярію для обрання нової колегії, але через те, що в Хорольському райсуді відсутня достатня кількість суддів для формування колегії - справу направлять в Полтавський апеляційний суд. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

Потім справу знову почав розглядати Київський райсуд, який не зміг зібрати присяжних і справа знову направилася до Полтавського апеляційного суду, звідки її відправили до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України в місто Київ, який повернув її назад.

Згодом розгляд справи передали до Новосанжарського районного суду, де також було увхалено самовідвід. Справу тепер розглядає райсуд міста Хорола. 
Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация